Avatar uživatele
Pavel1212

Členové rodiny

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo se trochu orientuje v členech rodiny: můj otec má sestřenici a my ji říkáme teta – JE TO SPRÁVNÝ VÝRAZ, NEBO JE TO PRO MĚ NĚKDO JINÝ?
A ještě jedna otázka – ta jeho sestřenice (pro mě zatím „teta“) má syna a dceru – a tu bych se chtěl taky zeptat, KDO TO PRO MĚ JE?

Děkuji za odpověď 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, iceT před 4820 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Teta, strýko (ujo) je oslovenie pre príbuzných na úrovni rodičov – sestra, brat, sesternica, brat, bratranec
Sesternica, bratranec je oslovenie pre deti tety, strýka.
V konkrétnom prípade ide o tzv. bratranec a sesternica z druhého kolena

Pokiaľ chcete ísť v rodinných vzťahoch do hĺbky skúste si pozrieť rodinné vzťahy v Polynézii, je to úžasné čítanie…
MORGAN, Lewis Henry.
Pravěká společnost, neboli, Výzkumy o průběhu lidského pokroku od divošství přes barbarství k civilisaci

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Je to vzdálenější teta, ale teta. Stejně jako její děti bratranci a sestřenice. Myslím, že se tomu říká z druhého kolena..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Jak pojmenovat příbuzné v přímé řadě,to asi ví každý. Ale sestřenici říkáte teto. Když jsme byli děti,chodili jsme za svými spolužáky a kamarády. A protože to většinou byli i kamarádi našich rodičů,doma jsme řekli,„jdeme k tetě/strejdovi XY“, i když to vlastně příbuzní nebyli.Rodiče kamarádů dodnes oslovujeme teto/strejdo.Nej­lepší na tom je,že to pokračuje dál a dcera oslovuje naše kamarády úplně stejně,teto a strejdo. Tak si myslím,že je to tak v pořádku. Ale Vaše teta je buď,sestra vašeho otce,nebo manželka bratra vašeho otce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy