Pavel1212

Členové rodiny

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo se trochu orientuje v členech rodiny: můj otec má sestřenici a my ji říkáme teta – JE TO SPRÁVNÝ VÝRAZ, NEBO JE TO PRO MĚ NĚKDO JINÝ?
A ještě jedna otázka – ta jeho sestřenice (pro mě zatím „teta“) má syna a dceru – a tu bych se chtěl taky zeptat, KDO TO PRO MĚ JE?

Děkuji za odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
led

Teta, strýko (ujo) je oslovenie pre príbuzných na úrovni rodičov – sestra, brat, sesternica, brat, bratranec
Sesternica, bratranec je oslovenie pre deti tety, strýka.
V konkrétnom prípade ide o tzv. bratranec a sesternica z druhého kolena

Pokiaľ chcete ísť v rodinných vzťahoch do hĺbky skúste si pozrieť rodinné vzťahy v Polynézii, je to úžasné čítanie…
MORGAN, Lewis Henry.
Pravěká společnost, neboli, Výzkumy o průběhu lidského pokroku od divošství přes barbarství k civilisaci

Další odpovědi
poa.li

Je to vzdálenější teta, ale teta. Stejně jako její děti bratranci a sestřenice. Myslím, že se tomu říká z druhého kolena..

tom004

Jak pojmenovat příbuzné v přímé řadě,to asi ví každý. Ale sestřenici říkáte teto. Když jsme byli děti,chodili jsme za svými spolužáky a kamarády. A protože to většinou byli i kamarádi našich rodičů,doma jsme řekli,„jdeme k tetě/strejdovi XY“, i když to vlastně příbuzní nebyli.Rodiče kamarádů dodnes oslovujeme teto/strejdo.Nej­lepší na tom je,že to pokračuje dál a dcera oslovuje naše kamarády úplně stejně,teto a strejdo. Tak si myslím,že je to tak v pořádku. Ale Vaše teta je buď,sestra vašeho otce,nebo manželka bratra vašeho otce.