RyuzakiKate

Cítí z nás děti něco víc?

Občas si mě malé děti velice důležitě prohlíží, jako kdyby mnou byly úplně fascinované až do té chvíle, dokud jim nezmizím z očí/rodič je odvede pryč. Koukají na vás taky tak? Dokážou z člověka cítit něco, co jim tak učaruje, že musí upřeně zírat?

Nejlepší odpověď
anonym

Nehledej v tom žádné ´nadpřirozeno´ – děti zírají na něco/někoho, co/kdo je momentálně zaujme – jsou zvědavé a prohlíží si barvy, tvary, obličeje. Dokáží také – do značné míry, vycítit momentální náladu a rozpoložení člověka – takže je může zaujmout třeba to, že jim věnuješ pozornost.

Další odpovědi
Kelt

Pokud se vytvoří vazba mezi tebou a tím člověkem, tak je to možné. A někdy stačí srdečný úsměv a upřímný pohled a to dítě to vycítí a chce si tvou přítomnost užít. To co dítě potřebuje je láska , a z tvého pohledu ji cítí. Ono Tě neosloví, často jeden takový pohled řekne více než tisíce slov. A věřím, že i Ty máš po takovém setkání příjemný pocit, že jsi třeba někoho obdarovala a on tebe.

bolak

Já na ně vždycky vypláznu jazyk a voni přestanou.

badisko

Je to jen a jen v tobe …