WhiteCrow

Cítí člověk, kterého zabije horečka, vůbec nějakou bolest?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že takový člověk necítí nic, ať už ho zabije cokoliv. Tak to prostě se smrtí je, přestaneš dýchat, srdce se zastaví, přestaneš i vnímat, potažmo cokoliv cítit. Prostě proto, že jsi MRTVÝ. ;) :D :D

Další odpovědi
Pepa25

Horečka nezabíjí. Horečka je projev nemoci. Ta nemoc se může projevovat většími či menšími bolestmi.

Ametyst

Horečkou se tělo brání infekci, zánětu, ap. I zvířata, aby se uzdravila, si umí uměle navodit horečku: teplota spálí v těle bacily, a tělo se uzdraví. Člověk se asi cítí unavený, jako po boji. Pokud horečka zabije, bylo pozdě, a některý orgán těla už byl poškozený a nefunkční.

Dochy

Že horečka nemůže zabít? A proč se asi při velkých horečkách za každou cenu teplota snižuje??? Nejspíš proto, že lékaři si zapomněli přečíst informace z Odpovědí.

samozřejmě, že vysoká teplota zabíjí. Když to tělo z nějakého důvodu přežene (a stává se to) je to neúměrná zátěž na tělo (vč. srdce, mozku,…) a pokud se nemýlím, při teplotách nad 42°C už se rozpadají některé bílkoviny.