Wortygen

Čím vyšroubovat takový šroubek – viz odkaz níže?

Dobrý den, chci se zeptat, jak vyšroubovat takový šroubek, zda existuje nějaký speciální šroubovák, případně čím ho vytáhnu?

https://imgur­.com/a/B5j0Znx

Nejlepší odpověď
Edison

Speciálním šroubovákem. Sad bitů s těmito nesmysly jsou plný hobby markety. Např. bity wera řada 857.

Další odpovědi
paul1

Velmi jednoduše se dá pomocí rozbrusky udělat do šroubováku zářez

Drap

Existují na takové věci i nástavce, nebo si musíš takový nástroj vyrobit.

aliendrone

Kapitán má pravdu, tyhle nesmysly se dělají jednak z bezpečnostních důvodů, druhak je to součást taktiky „plánovaného zastarávní“, kdy ti právě tímhle znemožňují opravu.

Jó, kde jsou ty časy, kdy stačila sada plochých a křížových (PH) šroubováků, dnes abys měl pozidrivy (PZ), pentaloby, inbusy, torxy (TX), security torxy, tripointy, spanner heady (to je právě ten, který potřebuješ), trojúhelníky, čtverce…

Tahle „zvěrstva“ obvykle mívají ve specializovaných prodejnách/e-shopech, takže jestli ti to přijde únosné, vyrob si ho sám z plochého šroubováku. I když místo pilky/flexy bych osobně použil dremelku, pokud ji vlastníš. :)

jáára

Normálním plochým šroubovákem. Nebo klíčem, korunou – vyber si.
Edit:
To je šroubek, který drží uhlíky. Plochý šroubovák poslouží. – podívej se na ten šroubek pořádně.

Arne1

Nevidím nic zvláštního. Stačí mít menší sadu bitů…