jirka F

Čím vším je dáno, jaké má kdo vlasy? Můžou mít ženské vlasy i hoši?

Určitě hlavně geneticky,ale je i jiná možnost proč mají někteří hoši dlouhé vlasy.

Nejlepší odpověď
quentos

Pojem „ženské vlasy“ jsem v životě neslyšel.
Délka vlasů přece záleží na tom, zda a jak často je stříhám či nechám stříhat.

Další odpovědi
annas

"O tvaru vlasů rozhoduje genetika, poloha vlasové cibulky uvnitř vlasového váčku a nepravidelnosti ve vývoji buněk. Vyplývá z toho, že i když se lidé snaží tvar svých vlasů různě měnit, vždy se jedná pouze o dočasnou změnu.

Mechanické vlastnosti vlasu mohou být změněny různými vnitřními vlivy – genetickými, nutričními, metabolickými, ale i zevními faktory – chemikáliemi a jinými přípravky užívanými k úpravě vlasů."

Co dál ovlivňue jejich kvalitu?
Správné mytí, životospráva, dostatek spánku, přísun minerálů a vitámín stres atd.

http://www.ga­te2biotech.cz/ge­neticke-dispozice-rustu-vlasu-tipy-a-rady/

Někteří muži mají „ženské rysy“, tomu odpovídá i kvalita vlasů. Jinak mužské vlasy mívají sklon k plešatění. Někteří muží nosí dlouhé vlasy, jiní jsou nakrátko ostříhaní.

Ale důležité je, aby byly čisté a upravené.

iceT

Někteří hoši/muži mají dlouhé vlasy proto, že je nechají růst.
Dobré je mají proto, že nepoužívají barvy, laky, fény a kulmy.