zjentek

Čím umýváte vidličky mezi bodci, aby v meziprostorech neulpívaly zbytky jídla?

Dobrý je uchošťour, ovšem ne vždy pasují. 🙏 Hare haré

Nejlepší odpověď
elkon

Když nenecháš jídlo na příborech zatvrdnout, tak lze omývat tradičním jednoduchým způsobem pomocí houbičky k tomu určené.

Další odpovědi
Ametyst

Vždycky příbory odmáčím. Potom není problém vzít na ně houbičku.

aliendrone

A nemáš nějaké „eko“ tablety do myčky či tak něco „pokrokového/še­trného“? Tohle se stane jen velmi zřídka. Typicky zaschlá hořčice (zvláště ty DNEŠNÍ) to dělá, tu myčka někdy nesundá ani z talíře (máš velkou myčku a pouštíš ji proto v delších intervalech, než ji celou naplníš).

Co naděláš, VOT ŤÉCHNIKA! 😛 Nic není dokonalé. Pak na to musíš jít klasickžm způsobem, podobně jako s řádně připečenou pánví. (BTW – v životě jsem neviděl myčku, která by to zmákla, přirozeně s vyjímkou TV reklamy! 😁 )

Uchošťour sice JE řešení, ale mám LEPŠÍ tip. Obyčejný kartáč na nádobí https://uklidove-kartace.heure­ka.cz/ikea-plastis-kartac-na-nadobi-s-prisavkou-27-cm/#prehled/ , zvláště tento mám rád, protože je super na pánve [dáš zapráskanou pánev s minimem vody a trochou Jaru na sporák a když se to začne vaři – bleskovka -, tak tím připečeniny snadno odrbeš aniž by sis díky dlouhé rukojeti vařil ruku (strkal ji do vroucích výparů)]. Tedy pokud nejsi megafrajer, který používá výhradně litinu. Na což „se výhledově chystám“ už asi několik let, ne víc, než pět, deset. 😉 😁 Ale pokud máš všelijaké ty „teflony“ – obecně pánve s „nepřilnavou“ povrchovou vrstvou, na které nemůžeš použít písek a drátěnku, tak výše zmíněný postup je BEST volba mně známá!

Ergo pokud ti myčka neumyje „dočista do čista“, nastoupí domytí pomocí klasických prostředků. Tedy KLASICKÝ písek (ne ten tekutý, který sice nepoškrábe, ale ani neumyje), kartáč (nemusíš si v tom máchart ruku), případně houbička. Stačí klasická za pár korun, ale když už jsem v tom, tak ti doporučím zkusit tuhle https://www.nano-concept.cz/cistici-houbicky/kouzelna-cistici-houbicka-original/ , jestli na ni někde narazíš. Jako zázraky slibované reklamou nečekej, ale je OPRAVDU na mnoho věcí výrazně LEPŠÍ (nebudu rozepisovat, zjistíš sám)! 🙂

To vše samozřejmě platí za předpokladu, že si z jakéhokoliv důvodu nepořídíš nejvyspělejší myčku nádobí – ŽENU! Z hlediska účinnosti a množstvím provozních programů je jednak univerzální a má nejsofistikovanější inteligenci, kam se hrabe AEG, Whirpool a další výrobci. Druhak umí MNOHEM víc, než jen mýt nádobí. HA! Ale dobře si vybírej, protože BACHA, JAK KTERÁ!! 😉 😁 😁

Dochy

Nemáme myčku, i když už to asi dlouho nevydrží. Je třeba si dát bacha, většinou stačí hadr, když ne, vezmu něco dalšího – nůž, nebo to seškrábnu nehtem. Jo nevypadá to takhle napsaný dobře, ale stejně si v tom nádobí ty ruce koupu, tak co 😉