Alesh

Čím slepit plasty do vlhka?

Mám dvě plastové věci, jedná se o různé materiály, ale asi se oba dají nazvat plastem. Bude to ve vlhku. A ty plochy na sebe úplně nedosedají, je tam malinká mezírka. Čím to nejlépe slepit?

Odpovědi
Kepler

Slepování plastůje problematické. Můžu doporučit jen elektrické horkovzdušné tavné pistole, ty nejlevnější a nejmenší jsou už za stovku. Jsou k tomu i tavné plastové tyčinky.

aliendrone

Tyo, to je jako se zeptat čím vymalovat. Neznáme tvoje požadavky na spoj (vyjma toho, že bude ve vlhku), popřípadě na náročnost lepení, takže možností jsou mraky. Já mám na malé lepeníčko oblíbené lepidlo https://www.e­lotechnik.cz/loc­tite-hy-4090-50g-rychle-a-silne-hybridni-lepidlo.html#za­lozka-3, protože je FAKT pevný a rychlý! Na druhou stranu je trošku dražší a třeba by ti v pohodě stačilo i něco levnějšího, ale jestli u toho nechceš strávit dovolenou, tak doporučuji. :)

Arne1

Bez toho aby se vědělo co je to za plasty ti nikdo řádně neodpoví. Některé plasty (polystyren, bakelit,… laicky řečeno takové ty tvrdé, co se dají rozlomit) se dají lepit sekunďákem, epoxidem nebo něčím podobným.
Takové ty měkké na dotyk hebké (PVC, polyetylen,…) se lepí hodně těžko, na některé jsou specializovaná lepidla s několika složkama, některé nejdou vůbec.
Pokud to tvar spoje umožňuje a tavná pistole se chytí (je to zase jen plast…) tak to není špatné řešení.

aliendrone

Keplere>>>
Tavné lepící pistole znám a mám, ale nejsou horkovzdušné. Jak to vypadá? :o

Kepler

Jo, trošku jsem si to zaměnil. Ty horkovzdušné jsou spíš na opalování starého laku. https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/e­inhell-bha-2000-bavaria/
Ale ty tavné fungují dobře, nebo ne?

zjentek

Ne, nefungují. Spoj vytvožený podobným produktem urazíš otevřenou dlaní, pokud do toho vydáš energii zhruba stejnou jako při sedlácké facce.