Misa503

Čím přeříznout litinovou trubu ?

Dobrý den. Čeká mě zlikvidovat ve starém domě stoupačka – asi z litiny. Je to truba asi o průměru 10 – 12 cm a výšce něco přes 2 metry.

Truba je v rohu místnosti, vede od země místnosti až na půdu. Bylo to nějaké větrání. Místnost je v prvním patře. Jinak truba vede až do přízemí, ale tam zatím nebude přestavba probíhat.

Tak jsem myslel trubu přeříznout rozbrušovačkou v té místnosti u stropu a dole u podlahy. Případně i na půdě.

Truby jsou do sebe nastavené asi po 1m.

Jaký kotouč by na to byl vhodný ?

Nebo : nešlo by do truby bouchat velikým kladivem, snad by se dala rozbít kdyby byla z litiny, ne ?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zkus to flexou s kotoučem na litinu.

Další odpovědi
anonym

Pochybuji, že trubka z litiny byla kdy používaná na větrání. Ale buď. Šlo by to rozbít, proč ne, ale jak píše Lamalam, flexou by to bylo snažší.

honza19hk

flexou to samozřejmě jde, a palicí taky jen si vezmi ochranné brýle a oděv,úlomky litiny jsou velmi ostré. Začni bouchat v místě kde není spoj, tam je trubka nejslabší.

Magix.cz

Palicí bys jí měl bez problémů rozbít. Flexa je také řešení, jen to děsně práší a moc na ní netlač. Možná naříznout a bouchnout, kdyby to nešlo jen kladivem. Brýle, jak píše honza19hk, si určitě vem.