elvan

Čím může být způsobené svědění hlavy a jak se ho zbavit?

Vši to nejsou, kolikrát už jsem byla u kadeřnice, nic tam nemám. Trvá to už skoro rok, po umytí šampónem hlava strašně svědí, zvlášť v pásu mezi ušima. Po barvení to je ještě horší, definitivně jsem na to rezignovala. I po heně mám obdobnou reakci. Po přírodním šampónu to není tak strašné, ale svědí to pořád.
Myslím si, že mi to způsobili v jednom veleslavném kadeřnictví (jehož šéfka nyní vstoupila do kadeřnické síně slávy), kde mi neustále doporučovali velmi chemický šampon (používala jsem ho přes rok). Když jsem si kadeřnici postěžovala, tak z ní vypadlo, že jsem ho správně měla použít jen jednou (jedno balení) a pak ho vyměnit, ale holt to asi bylo drahé a jim se to hodilo.
Hlavu jsem nikdy nijak netrápila, barvila max 3× do roka, jedla vlasové vitamíny, s kůží také nikdy nebyl problém. Ale tohle je fakt děsný. Co s tím? Jak se toho zbavit? Budu si ještě někdy moct dát aspoň přeliv?

Nejlepší odpověď
salsa verde

Pravděpodobně se jedná o alergii a rozhodně by bylo dobré navštívit kožního lékaře.

Další odpovědi
anonym

Nevim čím to je, u každého může být příčina jiná, ale já jsem se toho zbavil používáním přírodních šampónů a (hlavně) oplachováním hlavy silnějším odvarem heřmánku po každém umytí vlasů.

mosoj

Máte alergii na látky používáné v šamponech a barvách na vlasy.
Šampón si musíte zkusmo vybrat takový jaký vám bude vyhovovat. Barvy na vlasy také, možná že bude nutné barvy přestat používat.
Zkuste si nějakou dobu umývat hlavu přímo vaječným žloutkem. Mně hodně pomáhá používání přípravku na vlasy ARVIT spolu s tím žloutkem.
Doplňuji:
http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/0/0/3/1/­9/0/?hledatjak=2&slo­vo=arvit