talka

Čím jsou současné skladby zajímavé – kromě rytmu a perkusí?

Nevím, zda mají NĚKTERÉ pěknou melodii, jako jsou krásné arie operní i operetní, songy, táborácké – i lidové písně …

Odpovědi
petra15

Pro mne musí mít perfektní melodii, jinak to jde do odpadu:-) xD
Od Lady Gaga je to tím pádem napríklad jen Bad Romance a Poker Face, vse ostatní je uz béckové:-)xD

Fyzik

Současná populární tvorba je velice komerční (dnes už je bohužel populární a komerční prakticky synonymum) a prostor pro nápady je minimální. Obzvláště je to cítit v Česku, které má navíc málo hudebníků, tedy z rádií slyšíme pořád to samé.

Jinak tomu je v Americe, kde je obrovské množství stylů, kultura rádií má dlouhou a bohatou tradici, navíc Američané již před několika léty objevili účinnost Internetu i v hudbě – u nás se to teprve rozjíždí.

A protože jsem znalý poměrů, tvrdím, že dobrá hudba stále existuje. Bohužel je pořád jen pro ty, co ji budou hledat. Podělím se o své zdroje:

Spotify
vydavatelství CandyRat (na YouTube)
Tiny Desk Concerts rádia NPR

huky

Efekty které před lety nebylo jak udělat

ptáč

@Fyzik u nás se něco rozjíždí? V poslední době vznikla rozhlasová stanice „Dechovka“ a vysílá na středních vlnách. To asi nebude ono?