icurusL

Čím je ovlivněna nesnášenlivost pro nás nepříjemných zvuků?

Já třeba nesnáším šustění a tření polystyrenu. Dohání mě to k šílenství. A někdy z toho mám takový divný pocit v zubech, což nechápu jak může být možné. Dokážete to někdo vysvětlit proč se nám takové zvuky jeví jako špatné?

Odpovědi
Kepler

Jsou za to zodpovědné zvuky o vysokých frekvencích, často spojené s nepříjemnými zážitky. Já zase nesnáším zaskřípění křídy na školní tabuli, nebo škrábání nehtů o některé podložky. Zuby mi sice netrnou, ale všechno se mi staví do pozoru (vercajk už teda ne, ale chlupy jo). Mám z toho husinu a oklepu se jako zmoklá čuba.

mosoj

Stačí když víme co nesnáší Kepler a jak se oklepává. Vysvětlení jako bič.