quentos

Čím cestovat za současného stavu silnic

Mám slevu na vlak, ničím jiným prakticky nejezdím. V sobotu musím brzy poránu do HK, jsem však od vlaku odrazován s tím, že bude za současného počasí mít velké zpoždění. Ale to přece autobus taky? Na silnicích přece situace o mnoho lepší není.
Doplňuji:
… řidičák pochopitelně nemám, ale to většině z vás asi došlo

Nejlepší odpověď
panenka

já bych quentosy jela autem pokud ty teda můžeš.na dráze ti to řekli dobře protože oni tím mysleli že například tou tratí co ten vlak jezdí může něco nastat a tím vznikne to zpoždění(není se ted čemu divit v takovém počasí)takže se v tomto počasí nedostaneš včas kam potřebuješ. jen u nás včera vlaky měli zpoždění 120 minut. u autobusu je to něco jiného protože autobus nejezdí po trati a má jiné trasy jak se dostat na požadované místo.pokud nemáš auto zvolila bych rači autobus.
PS:ZVOLILA BYCH QUENTOSI AUTOBUS

Další odpovědi
KOLMIX

Myslím, že obzvlášť za tohoto počasí je vlak opravdu nejlepší volba – zpoždění sice jsou, ale za běžného provozu (tedy pokud nedojde vyloženě k nějaké mimořánost, kdy má vlak třeba oněch zmíněných 120 min. zpoždění – ale to jsou opravdu výjimky) nedosahují víc než tak 10 / 15 minut.

Každopádně doporučuji sledovat polohu vlaku pomocí vyhledání aktuální polohy vlaku na stránkách ČD, ať nečekáte na nádraží zbytečně dlouho, a v případě většího zpoždění volit jinou trasu (nevim odkud jste a je-li to možné). Do Hradce se dá dojet z více směrů skoro odevšad…

Každopádně i kdybyste měl auto, bylo by to v tomto počasí a podmínkách hodně riskantní (nehledě na to, že vůbec nemusíte nastartovat)…

mj81

Já se přidám ke Kolmixovi a doporučím vlak. Koleje se udržují sjízdné mnohem lépe, než silnice a i když bude nějaké zpoždění, čekáte aspoň v teplé vytopené čekárně a nebudete cvakat zubama někde na zastávce, aniž byste měl možnost zjistit, jak velké zpoždění má ten autobus a jestli vůbec někdy přijede.

chobot

letadlem