Avatar uživatele
Chicony

Či je to vlastně chyba, když neumíte mluvit srozumitelně ?

Strašně obdivuji ty kteří, vždy mají říct něco co dává smysl, prostě kdysi jsem mluvil srozumitelně, ale od té doby co chodím často na fb, a poslouchám v jednom kuse písničky nemám prostě chuť mluvit, nevím opravdu ty věci tolik narušuji mou mluvu ?.. prostě většinou jsem zticha, a nevim co mam říct, abych třeba někoho pobavil, nechci se' nějak rozepisovat snad to chápete, ale chtěl prostě mluvit normálně, a ne jak debil, ( museli by jste mě slyšet) prostě většinu času nemam co řict, a když řeknu tak to není vubec vtipné ale trapné, a je asi kvuli, rodičum moc se se mnou nebaví jen jak bylo ve škole, a tady maš oběd, ale nic pak už se ptam jen ja.. a Ano, kdybych to měl rict někomu z vas v realu, tak bych řekl ,, nejde mi mluvit ,, prostě Děkuji všem co jsi udělali čas a pokud s tim maji nějaké zkušenosti.. Děkuji moc ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, Beer4Real, gagaga před 3760 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to „nemoc“ moderní doby. SMS z mobilu, zkrácené texty a zkratky na sociálních sítích. Člověk zůstává u počítače většinu doby sám. Jediná rada je : mluvit, mluvit, mluvit. S rodiči, kamarády,příbuz­nými. Rodičů se třeba zeptej častěji, jak to bylo kdysi, jak ses narodil, jak se seznámili apod. Sejděte se spolu „u jednoho stolu“, uvařte si kávu, čaj a povykládejte si. My to tak doma děláme a věř, že se někdy dovíš věci, které bys jinak nevěděl. A kolik legrace u toho zažijeme ! Zkus třeba číst někomu nahlas knihu. Také to děláme. Bezvadně se u toho usíná. Lidi spolu málo komunikují a užívají si legraci ! 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Chicony Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podívej se na net, kolik je tu studií a debat na téma, jak závislost na mobilech a internetu poškozuje mozek a normální komunikaci mezi lidmi. Ani přes ta nejkrásnější a nejvytuněnější udělátka není nad normální rozhovor dvou a více lidí. Navíc FB užívá „svůj vlastní jazyk“. Na netu se dá stěží orientovat, které výrazy jsou s chybou a které správně.
Sociální sítě mají sice lidem najít cestu k jiným lidským jedincům, ale je to jen prostředí pokřivené virtuality. „Čučení“ do monitoru lidské jedince izoluje, a to je v příkrém rozporu s tím, co o svém významu např. FB tvrdí.
Technika má člověku sloužit, ne ho ovládat. Pochopil jsi to správně, je na čase zaklapnout note book, mobil odložit na poličku a vyrazit ven mezi kamarády jen tak, bez veškerých těchto hlídačů, strašáků a omezovačů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek