Avatar uživatele
Registrovaný

Chyba DNS...

Nemohu se připojit přez mobilní telefon na internet. Píše to chyba DNS. Co s tím a co znamená chyba DNS ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

DNS jsou servery ...DNS (Domain Name System) je hierarchický systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Protokol používá porty TCP/53 i UDP/53, je definován v RFC1035. Servery DNS jsou organizovány hierarchicky, stejně jako jsou hierarchicky tvořeny názvy domén. Jména domén umožňují lepší orientaci lidem, adresy pro stroje jsou však vyjádřeny pomocí adres 32bitových (IPv4) A záznam nebo 128bitových (IPv6) - AAAA záznam. Systém DNS umožňuje efektivně udržovat decentralizované databáze doménových jmen a jejich překlad na IP adresy. Stejně tak zajišťuje zpětný překlad IP adresy na doménové jméno - PTR záznam. vice si precti ve zdroji ...
Doplňuji:
tak trochu reklama ...;D ja DNS server od comoda ...Bezpečnější - Jako přední poskytovatel počítačových bezpečnostních řešení, Comodo je velmi dobře vědoma nebezpečí, které trápí dnešního Internetu. SecureDNS pomáhá uživatelům udržet bezpečné on-line s malware domény funkci filtrování. SecureDNS odkazuje na real-time Block List (RBL) škodlivých webových stránek (např. phishing stránky, malware, spyware stránky stránky a zaparkované domény, které mohou obsahovat nadměrné reklamy, včetně pop-up a / nebo pop-under reklamy, atd.) a bude varovat vždy, když se pokusíte o přístup k webu obsahující potenciálně ohrožující obsahu. Navíc, naše "zneplatnění mezipaměti názvů" řešení signalizuje Comodo Secure DNS rekurzivní servery po každé aktualizaci DNS záznam - zásadně eliminuje pojem TTL. Režie Vaše požadavky prostřednictvím vysoce zabezpečených serverech mohou také snížit své vystavení se otravy DNS cache útoků, které mohou mít vliv na všechny ostatní pomocí svého ISP.

vice zde ...http://www.comodo.com/…

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/D omain_Name_System


Avatar uživatele
Stříbrný

Projdi si v telefonu nastavení pro internetové připojení. Jednou z položek je DNS server, je to IP adresa ve tvaru čtyř čísel oddělených tečkou. Zkontroluj u svého mobilního operátora, kolik má ta adresa být a oprav to (asi ji máš špatně).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1064
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 952
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.