Avatar uživatele
marci1

Chudoba sbližuje? Musí se stát opravdu něco „hrozného“, aby se rodiny více semkly a držely při sobě?

Nedokáži si představit, že v budoucnu bude rodina: matka a dítě (v některých případech otec a dítě).
Mohly by rodiče dělat více pro své děti a více na ně myslet, než se rodina rozpadne? Chápu, že některý rozvod rodičů je nutný, ale znám více případů rodin, které se rozpadly „zbytečně“, díky sobeckým nárokům partnerů/partnerek. ☹
Není to tím, že žijeme v relativním „blahobytu“ a klidu? Že si toho dost nevážíme a vymýšlíme „blbosti“? 🙂

Citace sociologa ze zdroje:
„Ale nezapomeňte, stačilo by pár let povodní a neúrody, pár let inflace nebo skutečná válka na Ukrajině (chraň nás od ní Pánbůh!), a ženy i muži znovu pochopí, že jsou si nejpřirozenějšími partnery a že jejich dětem nemůže být nikde lépe než v jejich společném náručí. Ne nadarmo se říká, že chudoba sbližuje.“

Zdroj: https://www.de­nik.cz/rodina/jak-bude-vypadat-rodina-za-par-let-jeden-z-tradicnich-clenu-v-ni-bude-chybet-20181025.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? dudu, ivzez, Drap, Kepler, Anikitos, Annemone, EKSOT123 před 2017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to smutné, ale je to tak. V blahobytu nemusí neúplná rodina představovat problém, ale v chudobě by z toho mohla být katastrofa. Dva rodiče poskytnou dítěti větší jistotu a ochranu, než jeden. Stačilo by přijít o zdroj obživy, zdraví nebo by došlo k nejhoršímu – a z dítěte je sirotek.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Nepovažuji se za zlatokopku, ale s chudým mužem být nechci,“ přiznává Aneta.
Pracuje jako obchodní konzultantka, svůj plat vnímá jako dostačující, Věřím, že i muž, který bere 20–30 000 Kč měsíčně mi může dát lásku, po které prahnu, ale já bych s nikým takovým být nechtěla, protože vím, že by mě, nás, nebyl schopný dostatečně zajistit. Ač mě někdo může kvůli tomu považovat za zlatokopku, já to tak nevnímám. Jen vím, co v životě chci a živořit to není."
Zdroj: https://zena-in.cz/clanek/ne­povazuji-se-za-zlatokopku-ale-s-chudym-muzem-byt-nechci-priznava-aneta?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

„Ne nedostatek lásky, ale nedostatek přátelství zaviňuje nešťastná manželství. – Friedrich Nietzsche.
\\\Určitě je víc variant či vážných důvodů, proč bývá svazek těžko udržet, ale tohle možná bude nejčastější. Jestli někdo má citlivé srdce pro všechny a pro všechno kolem, zřejmě bude vnímavější i vůči partnerovi. Taky se říká: "rychlené květiny nevoní“, srdce se tříbí těžkostmi a bolestí, nebo cílevědomou prací na sobě.
„Láska se nerodí z objetí, ale z obětí.“ Patricie Holečková
Láska se podobá rannímu stínu, v každém okamžiku bývá menší; ale přátelství se podobá stínu večernímu, roste, dokud slunce života nezapadne. – Jean De La Fontaine
>Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali. – Protiklady se přitahují, co jednomu chybí, doplňuje druhý. Tedy buď to může lézt na nervy a odcizovat, nebo sílit v toleranci a prolínat lásku v přátelství. Jak chceš.

Můžete s někým jíst a pít, hovořit a smát se, užívat si spolu života, ale skutečné přátelství nastane, až spolu budete plakat.


Takových výroků a citátů je spousty, možná že by bylo lepší nečekat až na pohromy, ale zabývat se v rodinách, ve školách, ve společnosti,… takovými věcmi. Ale pokud by to byla jen takováto nauka, bez Boha, nebylo by mi z toho asi o moc veseleji, než je současný stav. Další otázkou je, kam zmizel selský rozum, studovaní lidé propagují gender, jsou na to vědní obory, jdou na to peníze lidí, kteří s tím nesouhlasí, když se nějaký vládní činitel jen nepatrně naznačí něco rozumného, hned je diskvalifikován – co se z toho vyvine? – myslím, že můžeme být rádi že věci jsou jak jsou, bude hůř

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek