hapiky

Chtěli byste žít nebo strávit nějaký čas v ráji jako Adam a Eva?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne. Před pozřením jablka tam byla nuda.

Další odpovědi
briketka10

Ano, celý život, nejen nějaký čas. :)

marci1

Klidně, ale musela bych mít volbu. Jeden Adam je málo. 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2017/04/­23/9e64s.jpg

bolak

Myslíš bez internetu?

Roman71

To si piš že ano! Už se na to těším.

Smysluplná práce, žádné nemoci, dokonalé podmínky.. Konečně bude mít život hlubší smysl, tak jako na počátku, samozřejmě včetně Stvořitelem nastavených podmínek. Jinak by se to opět zvrhlo a dopadlo to tak, jako to je v současnosti.

ivzez

Děkuju za nabídku, ale jsem spokojená tam, kde jsem… (–:

Kepler

Ani náhodou, člověk si tam ani nemohl dát ovoce na které měl chuť, ani ho neměl jak prohnat přes trubky…

Klaproth

Nechtěl. Mě fíkový list nesluší a stejně by mi byl malý.

dubraro

Rozhodně by to byla fajn dovolená. Kdyby mi k tomu Bůh stvořil nějakou pěknou Evu… Na rozdíl od marci1 by mi jedna stačila. I případné vyhnání z ráje by nebylo nic horšího, než návrat k normálnímu životu.

dudu

Eden byl v podstatě zahrada a pracovat jako zahradník je docela fyzicky náročné. Vysněný ráj nemusíš hledat kdesi v Mezopotámii, stačí navštívit třeba areál zámku Lednice.

Kelt

Ano. Byl bych bez přízemních starostí, jako je jídlo, pití, práce, starosti o rodinu, nevěděl bych , jaké hity letí, kdo je prezidentem v nějaké zemi, volby a pod. Neměl bych peníze, protože bych je nepotřeboval a byl bych šťastný.

Emefej

Nechtěl.

zjentek

A tak zajel bych si tam na takový celodenní výlet, proč ne. Ale v gumákách a do té vysoké trávy jedině s klackem a furt s ním buchat, to plaší hady.

No, trocha počučet, pochodit, abych získal jakousi představivost, narobit jakesi selfička…

anonym

Ne.

luckykubrt

Ti, kteří milují Jehovu Boha se tam i dostanou. Lidé, kteří naslouchají ďáblu bohužel zahynou v Božím soudu. Ježíš slíbil i zločinci, který visel vedle něho na kůle, že s ním bude v ráji. Ježíš Kristus samozřejmě jako Král Božího království v podobě archanděla Michaela. Kolem něj 144000 vyvolaných pomazaných křesťanů, kteří věrně sloužili Jehovovi Bohu. A pro ten velký zástup vyvolených je tady nádherná vyhlídka na věčný život v pozemském ráji. Na Zemi budou obnovené podmínky podobné v Edenu. Smrt bude pohlcena jednou provždy… a ďábel uvržený do ohnivého jezera už nikdy nezpůsobí lidem utrpení. 🙂

Tarzan

S fitness Evou jo 🙂

Jose1f

Máš na mysli žít v ráji v době před dědičným smrtelným hříchem, tj. před tím, než Ďábel svedl Evu a Eva Adama s tím jablkem? Ne, nechtěl. V té době sice žili oba v blahobytu, byli nesmrtelní, ale za cenu, že neokusí slast jablka poznání.
Ono se o tom moc nemluví, ale v ráji byly dva stromy, které měli Adam a Eva zakázané. Byl to jednak strom poznání s těmi jablky, a potom ještě jeden, strom života. Kdyby Adam s Evou okusili také plody ze stromu života, zůstali by žít jako nesmrtelní a tím by Pánu Bohu řádně zavařili.
Kdybych se teda měl rozhodovat, jestli stojí zato žít nějaký čas v ráji jako Adam a Eva, tak rozhodně ne jako turista, ale jako člen zvláštní mise, která se zmocní plodů ze stromu života a zajistí si tak nesmrtelnost.

Stuart6

Celý rok jen s jednou ženskou ? To bych musel být na hlavu :o)

luckykubrt

Jose11 – nemá se cenu honit za „artefakty“, které údajně zaručují nesmrtelnost. Nesmrtelnost je díky poslušnosti Jehovy Boha. Každý má tu možnost díky výkupní oběti Ježíše Krista ji přijmout. Tedy pokud věříme tomu, že je Stvořitel všeho živého. I kdyby byla nesmrtelnost ve stromu života, někdo by to tak musel udělat. Přece se to tu neobjevilo samo od sebe jen tak z ničeho. Bible říká, že sám Bůh Jehova je Zdroj energie. Z jeho stvoření je patrná jeho moc a Božství. A který vytvořil milóny hvězd… ani jedna z nich nechybí a všechny dokonce pojmenoval (ani neznáme všechny jejich názvy).

luckykubrt

Lamalam, před pozřením jablka tam hlavně nebyla ničemnost a zabíjení. Takže vám je jedno, že je v dnešním světě utrpení,… hlavně, když není „nuda“ ?

jan.zalu@sez

ahoj jak semate jinak

hapiky

luckykubrt: Psáno jest: „A povstanou falešní svědkové“. Jestli opravdu čtete bibli, tak kde se v ní píše o nějakém Jehovu? Jste pokrytečtí. Pokud vím, tak Bůh, Hospodin, Stvořitel… Jehovu jste si vymysleli VY!

luckykubrt

Falešní svědkové jsou ti, kteří chodí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci. Boží Jméno Jehova si svědkové nevymysleli. To zdělil Bůh osobně Mojžíšovi. Židé se stali nevěrnými Bohu a zakazovali Boží Jméno používat. Když Ježíš Kristus chodil a vyučoval zástupy lidí prohlásil: „Zjevil jsem tvé jméno všem.“ V synagóze vyučoval: "Jehovův duch sestoupil na mně. Proto ho židovští farizeovi, skuteční POKRYTCI nenáviděli a snažili se ho umlčet. Boží království se přiblížilo. Halelujah… všechno, co dýchá, ať chválí Jah. To se píše v nepřepsané Bibli. 😉 Jako důkaz jsou tady Izajášovy svitky nalezené u Mrtvého moře. Tam je taky Boží Jméno napsané (tetragrammatonem JHVH). 🙂

hapiky

Takže jistě máte i svoji bili, kde Hospodin nemá místo? Zřejmě je to mimo jiné jeden z důvodů, proč vás drtivá většina zavrhuje.

luckykubrt

Jenže Hospodin není pravé Boží Jméno. A kdo zavrhuje Jehovu tak Jehova zavrhne je. Spravedlivým lidem slibuje věčný život skrze výkupní oběť Ježíše Krista. Šťastný je ten, který věří a činí Boží vůli. Zaleží na každém, co si kdo vybere. Bible nás varuje, ať netrpíme jako zločinci, ale důvěřujeme v Jehovu. 😉

hapiky

Kde v bibli je psáno „Důvěřujte Jehovu“?. Pokud to nedoložite, tak jste lhář a demagog, což by mě nepřekvapovalo!

luckykubrt

Jakýpak já a demagog ?
Neučil snad Ježíš o věčném životě ? A žije snad někdo kromě SJ podle Bible ? I katolíci věří, že jsme vznikli evolucí. Samozřejmě to může být pravda. Pak jsem tedy demagog. Ale líbí se mi učení Ježíše Krista o lásce a věčném míru. 🙂

hapiky

Nechejte si svého Jahvu, já si nechám svého pravého Boha a bude klid.

luckykubrt

No jo, jenže jediný a pravý Bůh se jmenuje právě Jehova. 🙂 Nikomu jinému On nedá slávu. Ani Ježíš Kristus není Bůh, je jen Syn. Zatímco Jehova nemá počátek, Ježíš byl Jehovou stvořen jako archanděl. A s ním i milióny dalších andělů . A všechno bylo dokonalé. Dokud se jeden z nich nestal ďáblem a nezatoužil, aby lidstvo uctívalo jeho. A už brzy má jeho panování nad lidstvem skončit. :P

briketka10

Jojo celý. Tady na zemi vidíš nějaký ráj?

hapiky

briketka10:Michal Tučný: Krásnější svět vůbec nehledám.....

hapiky

briketka10: Celý nekonečný život?

Roman71

Být v ráji jen omezenou dobu? To by nemělo žádný smysl :)