I M GAMER

Poradíte, zda si mám koupit nový mobil, když rodiče nesouhlasí?

Chtěl bych nový mobil

dobrý den.Mám malí problém.Můj mobil už mám 2 roky a přemýšlím o změně protože můj mobil je už pomalí a seká se a někdy dělá co se mu zachce.Ale moji rodiče mi můj vysnění mobil nedovolili i kdybych si ho koupil sám.
PS: Ten můj vysnění mobil stojí 2 250 Kč.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Bez souhlasu rodičů, pokud jsi ještě školou povinný a živí Tě, bych to určitě nedělal. Že by jsi si ho koupil sám, je jedna věc, druhá je, kdo by jej a z čeho měl zaplatit. Ale i v případě, že na něj máš ušetřené peníze, tak bych byl spíše pro to, přesvědčit je, že by pro Tebe byl přínosem (zdroj informací a získávání vědomostí z internetu a pod.), ne jen že ja to Tvůj „sen“.
A hlavně, prosím Tě, udělej něco s tvými vědomostmi ohledně češtiny, je to „hrůza“. ☹

Další odpovědi
agentpv

Pokud rodičům ty plníš bez výhrad přání svých rodičů, zvládáš perfektně své povinnosti, učíš se na výborné, denně a zodpovědně pomáháš např. s úklidem, prací na zahradě a je na tebe 100% spolehnutí … tak se jich zeptej proč ti to nechtějí dopovolit a co máš ještě udělat pro to aby to ho povolili.
ps. Já mám obyčejný mobil asi 7 let a za nic bych ho nevyměnil.

Mc Merkurion

… nejsem nějaký šikanista ohledně češtiny, ale spíš bys na ní měl zapracovat, sny jsou od toho abychom je snily, rodiče mají na pořízení určitě jiné věci, než ti kupovat vysněný mobil …

… annas: oprava otázky na otázku se ti teda moc nepovedla, mění smysl otázky, mělo spíš být: „jak přesvědčit rodiče, aby mi koupili nový mobil“, radit ohledně koupě nechce, rozhodnut již je …

annas

Ad Mercurion, proto nechávám původní otázky,.

V jeho doplnění Jsou dva možnosti , chce si koupt sám, ale rodiče nepovolí.

annas

Možná ano, doplnila jsem, ale on se neptá, on jen konstatuje.
.

Mc Merkurion

… ano, původní otázku ale zjistím až po rozkliknutí úprav, což ne všichni dělají, a jde právě o to, že nechce poradit „zda si má …“, ale „jak koupit, či přesvědčit“ …

annas

Chtěla jsem ji původně nahlásit kvůli tomu, že nejde o otázku, ale pak jsem ji nechala. U takovýchto otázek zpravidala píši – poradíte s problémem v doplnění otázky atd.

V otázce píše " Ale moji rodiče mi můj vysnění mobil nedovolili i kdybych si ho koupil sám"
.
Takže zde jsou dvě možnosti . On se neptá, zda má přesvědčit rodiče, Jen kostatuje, že i kdyby si ho koupil sám … má si jho koupit i bze souhlas rodičů?

Vyjádřil se blbě.

Já když vidím otázku, tak ji rozkliknu, protože v doplnění bývá dodatek, často je jiný než otázka. Kdo ji nechce rozkliknout, jeho věc.

Mc Merkurion

… souhlasím (i s úpravou, ta se mi líbí), ale z kontexu dotazu vyplívá, že jestliže má třebas nějaký kapesný, a s jeho čerpáním je závislý na rodičích, tudíž předpokládám, že je to klasický dotaz: jak přesvědčit rodiče (ono už jen podle češtiny, jestliže to přaští do očí mne, a to píšu samá hrubka, půjde jistě o nějakého nezletilce školou povinného) …

Mc Merkurion

… kurňa, koukám, že jsem napsal vyplívat, nojo, chybička se vloudí …

… jo, a rozlkikuju taky dost často, jelikož někdo místo doplnění upraví otázku: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkousel-nekdo-od-t-mobile-sim-kartu-s-pevnym-internet-bez-dratu-vlozit-do-telefonu-zda-funguje-i-v-nem

annas

Slušné připomínky beru, někdy čtu dotaz několikrát, do otázky se moc informaci nevejde. Zpavdila kopírují z doplnění, jak kdy

Z kontextu sice přímo nevyplývá, že má peníze, ale dá se předpokládat.

Občas tazateli napíši, aby vložil otázku znova, nebo napsal, co ho zajímá. Záleží na tom, jak jsem na tom s časem.