Avatar uživatele
poličkofil

Vysvětlíte prosím postup u příkladu z chemie? Nevím, jak učitel došel k výsledku.

Ahoj,
ve čtvrtek píšeme test z chemie a já vůbec ničemu nerozumim.
Prosil bych proto o menší pomoc.
Hodim sem obrázek příkladu a pokud bude někdo vědět, jak k tomu učitel došel budu rád za vysvětlení.
Upřímně ani nevim jestli jsou ty vzorce správně, ale pokud tomu někdo rozumí, tak to asi pozná a vadit to nebude.
Chápu, že tohle není web na úkoly, ale já se nemam koho zeptat, protože tomu nikdo nerozumí nebo se s nima moc neznám.
Děkuji za váš čas.

Původní neotázka
Chemické vzorce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Angelique před 2772 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Vysvětlím na prostřední rovnici. Asi víš, že plyny s výjimkou vzácných se vyskytují jen ve dvouatomových molekulách (index 2 dole). Rovnice platí jen tehdy, když počet atomů jednoho prvku je stejný na obou stranách rovnice. Dále musí souhlasit celkový náboj. Síra se oxiduje na ox. sírový tedy zde je šestimocná a k neutralizaci tedy potřebuje 3 atomy kyslíku o náboji -II. Ty ale k dispozici nejsou (jen dvouatomové molekuly!), takže musíš použít dvojnásobný počet obou atomů síry i kyslíku. Náboj (mocenství) x počet atomů musí být stejný na obou stranách rovnice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Je to malá násobilka, počet atomů na levé straně musí být shodný s počtem na pravé straně. Musí souhlasit i náboje na obou stranách.

V té poslední rovnici je na pravé straně špatné oxidační číslo kyslíku.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Cenobita

No když jsem viděl ten tvůj avatar, tak mne přešla chuť ti s něčím pomáhat. Zvaž, jestli ti stojí takový negativní přístup za to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
poličkofil

vůbec to nechápu, spíš mi řekněte, jak se tahle látka jmenuje a já si najdu video :)

před 2772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nevím kterou látku myslíš. Neumíš ji nazvat podle mocenství? Tak to máš základní neznalosti: -ný, -natý, -itý, -ičitý. -ičný (-ečný), -ový, -istý, ičelý. Koukej se to naučit! Takže tam máš na pravých stranách rovnice oxidy: hlinitý, sírový a chloristý. Jinak Lamalam má pravdu a další chyba: síra má mít mocenství VI.
Toho avatara by sis fakt měl změnit! 🙂

před 2771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

nene, politikům nemohu pomáhat

před 2772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
poličkofil

ty seš fakt lojza :D

před 2772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

Ano jsem, ale chemii umím 🙂

před 2772 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek