tomovka

Vysoká – s maturitou z chemie a bez maturity z matiky?

Co jsem se koukal, tak většina chemických vysokých škol požaduje maturitu z matiky. nicméně matika mi velmi nejde, a budu strašně štastnej když prolezu tenhle rok, takže nevidím reálnost maturity z matematiky. nicméně maturuji z chemie, ta mi jde sama od sebe…

Nejlepší odpověď
anonym

Vysokoškolská chemie je ´trošku´ jiná, než středoškolská – pokud nezvládneš maturitu z matematiky, budeš mít na VŠ značné problémy nejen s dalším studiem matematiky, ale i chemie!
Na druhou stranu – když si troufáš…
😉
Pokud si ovšem daná VŠ stanoví jako vstupní podmínku (jednu z nich) úspěšnou maturitu z M a ty ji mít složenou nebudeš, nevezmou tě.

Další odpovědi
Lamalam

Bez dobře zvládnuté matematiky budeš mít problémy i v dalších předmětech. Chemie, fyzika, fyzikální chemie, chemické inženýrství, statistika apod. Jsem absolventka VŠCHT a tedy dobře vím, o čem je řeč.

mosoj

Pokud vím tak matematika se učí první roky na všech vysokých.
Takže co s tím chceš dělat ? My s tím něco těžko uděláme.
Doplňuji:
Představovat si chemii bez matematiky, to je jako auto bez benzínu.

Emefej

Matematika ti nejde a přitom chemie jde sama od sebe? To je špatná kombinace, bez matematiky budeš na chemické VŠ bez šance. Např. většina výpočtů v chem. inženýrství se řeší pomocí vyšší matematiky a bez integrálů nebo derivací toho moc nevypočítáš.