Zibner

Chci se zeptat, jak mám dát v autě najevo omluvu řidiči za sebou.

Jinými slovy, jak se omluvit řidiči za sebou. Jsou nějaká nepsaná pravidla?

Nejlepší odpověď
Deli

Buď zvedni ruku před svým zpětným zrcátkem, asi si toho všimne. Nebo ji zvedni z okénka. A jinak se nejčastěji omluva a poděkování např. za puštění před sebe v koloně vyjadřuje krátkým bliknutím varovek.

Další odpovědi
terry

Preferuji bliknutí blinkry. Všemi 4.

Alesh

Blikneš blinkry (jednou nebo dvakrát všemi čtyřmi, jakoby tedy těmi výstražnými).

venkovan

Šlápni pořádně na brzdu a prudce zabrzdi. A až zastaví dej mu napít panáka jako omluvu.
A nebo blikni směrovkami.
Doplňuji:
Ale ve své podstatě – varovný jsou na něco jiného, ne na děkování. Říká se, že je to takový zlozvyk českých řidičů, že děkuji tímto způsobem Osobně když něco zmastím, a řidič ze zadu vidí do kabiny, na omluvu zvednu pravou ruku

Ar

Jak poděkovaní tak i omluva se většinou provádí výstražnýma blikačema. Rukou můžete dát znamení taky, ale nemáte jistotu, že řidič jedoucí vzadu si toho všimne.
Někdy jako odpověď dostanete probliknutí světelnou houkačkou.