zjentek

Chce-li být dobrý ten bez talentu, stačí z cesty odstranit všechny lepší?

Nejlepší odpověď
elkon

Teoreticky ano, otázka je, komu by se ten bez talentu líbil.

Další odpovědi
Filip84

Však se stačí podívat na minulý régime: kdokoli něco uměl, byl buďto donucen odejít za hranice, nebo sebrán a dostal drakonický trest v uranovém Lageru. Jistě, po tzv. odhalení kultu osobnosti (1956) se situace zklidnila, a po tzv. normalisaci bohatě stačila formální loyalita, ale pořád platilo, že je lepší z řady nevyčnívat.

Pokud se má budovat společnost na nějaké egalitářské thesis, pak vždycky musí schopní stranou a výsledkem je úpadek.

aliendrone

Jistě, je to jedno ze základních pravidel úspěchu. Elkon nepočítá se silou moderního marketingu, možná nesleduje poslední události. ;)
Aneb klasicky: „KAŽDÉ zboží má svého kupce“! :D :D :D

zjentek

Elkon, teoreticky když odstraní „všechny lepší“, tak si umím představit, komu.

To hovězí tady je, ať se to někomu líbí nebo ne. Podívej se, ve sněmovně tleskají Zelenskému vestoje. A co uděláš ty?

???

Vidíš? Bude se ti líbit i „ten bez talentu“.