zzzzz

Chápu tento výrok dobře??????????­??????

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/307952-istvan-pustime-je-vsechny-konec-stihani-to-ale-nemusi-znamenat.html

Takže tím chtěl NS říct, že na půdě poslanecké sněmovny se může třeba i beztrestně vraždit???
Doplňuji:
Dobře, zeptám se jinak Drape.
Které konkrétní trestné činy se můžou na půdě poslanecké sněmovny beztrestně páchat???

Nejlepší odpověď
anonym

To není beztrestnost, pouze nemohou být zadrženi. Vyšetřování pokračuje a pokud budou mít dostatek důkazů, tak je sbalí znova, pokud to odsouhlasí předseda sněmovny (Němcová) nebo na doporučení bezp. výboru dolní komory.

Další odpovědi
Drap

To určitě ne. Jen tím chtěl potvrdit nepostihnutelnost v jistých případech v kterrých to imunita dovoluje.
Doplňuji:
Kromě násilných trestných činů snad všechno. Důleřitý je však také výklad zákona.

arygnoc

áno, chápete ho dobre.
pôda poslaneckej snemovne totiž nie je pre normálnych smrteľníkov, ale pre bohov.
a tí, ako je známo, môžu skoro všetko (všetko môže iba Chuck Norris).

anonym

zzzzz, jistě, ale pokud se jedná o tr. čin, tak nebudou čekat na konec funkčního období.

zzzzz

Česilko, ale vždyť teď už přece platí, že po skončení mandátu, je můžou stíhat tak jak nás normální lidi. A jim ten mandát už skončil, tím že se ho vzdali. Nechci diskutovat o politice, jen nechápu, podle čeho NS rozhodl. To měli požádat sněmovnu o vydání, tak jako u Rátha? nebo kde ta policie, státní zastupitelství a soud (který na ně vazbu uvalil) udělali chybu?