agentpv

Chápu dobře rozdíl ve větách:(snad jsou správně)„Lucy is not at school yet. – Lucy is still not at school.“?

Lucy is not at school yet. Lucy ještě není ve škole = čekáme ji každou minutu…
Lucy is still not at school.„ Lucy stále není ve škole = chybí už hodinu, týden…

Nejlepší odpověď
quentos

V zásadě ano.
Still se váže k činnosti, která začala v minulosti a pokračuje dosud.
Zatímco „yet“ (v tomto významu – má jich víc) se více váže k přítomnému okamžiku.

Docela dobře to mají vysvětleno zde: https://www.gym­glish.com/en/gym­glish/english-grammar/still-and-yet
… jen bych k tomu dodal, že užití „yet“ ve významu „už“ v kladné větě je typické spíše pro britskou angličtinu.