Avatar uživatele
pusinka50

Četla jsem nějaké rady pro chov psů

a bylo psáno, že když pes pořád dokola vyplazuje jazýček při nějaké činnosti, kterou mu děláte, takže se mu ta činnost nelíbí. Tomu svědčí i fakt, že když se koupe, tak vyplazuje pořád jazýček, že se mu to nelíbí. Ale když ho začnu hladit po hlavičce a za ušima, tak taky pořád dokola vyplazuje jazýček. Tak jak tomu mám rozumět?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dudu855456 před 4029 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nedá se to takto říct. Jazyk může vyplazovat při věceh které se mu líbí i nelíbí. Psí mimika je o trochu složitější. Je třeba při tom sledovat i postavení uší, a linie rtů. Pokud se budeš pozorně dívat a pozorovat svého psa, pochopíš i toto.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HOMER

Spíš bych řekl, že je to naopak, no a taky to dělá, když je vedro..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pejskové se neumí potit po těle jako my, z nás teče pot skoro všude, když je nám teplo, tak se prostě potíme, ale pejskům když je teplo, vystrčí jazyk a tím se chladí, všimni si toho hlavně v létě, to má každý pejsek jazyk venku :p

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

musím se Samby zastat, protože má pravdu..
http://badipet­.blog.cz/0710/pes-a-jeho-rec-ii

před 4028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

ad samba: ne, fakt poznám, když je psovi horko. čti pozorně otázku. Pejsek začne vyplazovat jazýček a zas zatahovat a zase trochu vyplazovat a tak pořád dokola, ihned, jak ho začnu hladit po hlavičce a za ušima. Četla jsem, že tohle psi dělají, když se jim něco nelíbí, ale vzhledem k tomu, že „drží“ a chce hladit dál, ikdyž se přitom moc neusmívá, tak soudím, že ten poznatek, co jsem četla, byl mylný . On je všeobecně v Praze asi celkem nešťastný, opravdu se usmívat ho vidím jen na dvorku na chalupě

před 4029 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek