Complex

Čert nikdy nespí. Jaký je význam rčení?

Nejlepší odpověď
annas

Čert nikdy nespí = neštěstí n.ebo nepříjemnost se může stát kdykoli, zvláště tehdy, když s někým čerti šijí a je nepozorný.

Nebo může vyjet třeba autem, když se venku čerti žení., jindy chodí po čertech ďáblech , nebo se čertem špatně poradil. Nepříjmenost se může stát, i když je dotyčný čertův chlapík , tedy chytrý, mazaný člověk.

Jen čert ví proč,, proč jsem tak nešikovná, že se často říznu nožem, když to nečekám.

Další odpovědi
Drap

Vždy tě může potkat nějaká nepříjemnost či zádrhel s kterým ani dost dobře nejde předem počítat.

Edison

„Co se NEMŮŽE pokazit, tak se stejně pokazí.“ Pokračování základního Murphyho zákona „co se může pokazit, to se pokazí“.