bolak

Čeho se pes bojí?

Třeba hodně lidí se bojí hadů nebo pavouků, existuje i něco podobného u psů? Něco co by se dalo využít při napadení psem, třeba když se do vás pes zakousne, tak vytáhnete tarantuli, zamáváte mu s ní před ksichtem a on uteče?

Nejlepší odpověď
Drap

Pes se většinou bojí toho, co nezná. Ale žádné zvíře to určitě nebude.U každého psa to bude jiné.

Další odpovědi
quentos

zkus třeba vytáhnout z kapsy medvěda, tím když mu zamáváš před ksichtem, uteče zaručeně

zjentek

zbrojního pasu ..když mu s ním zamáváš před ksichtem, tak sice nic, ale varovný výštřel z pořádný bouchačky mu neznačí, že jsi silný protivník a hodláš férově bojovat :o

ke4n

Psi mají citlivý čich, tak zkus nosit třeba pytlík s pepřem a chrstni mu to do xichtu. Nebo rovnou pepřák. Nebo jsem slyšel že jako odpuzovač psů a koček se hodí moč velkých šelem (medvěd, lev..), jako si psi/kočky značkují území tak když vy označíte něco močí větší šelmy tak oni se tam pak bojí. Ale nevím jestli se to dá použít při útoku.

bolak

zjentek: nebo motorovkou viď? zamáváš mu jí před ksichtem a on se složí jak hromádka neštěstí…

psí kusy, na to tě užije..

zjentek

no ne, fakt, ten výstřel je dobrej na všechny šelmy- hada, medvěda, barevný lidi..

bolak

:)

redy

Sem se nasmála –vytáhnu tarantuli, bych se po…a 🙂

arygnoc

čo pes, to iné strachy – ako u ľudí.

tu je o tom celé fórum:

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/viewforum.php?f=10

z iného súdka:
neviem, či je to pravda, ale hovorí sa, že slony majú strach z myší (mojej to nehovorte, ona si myslí, že ten strach má iba ona).
a že vraj i kone sa boja myší.

čo je na tom pravdy, neviem, slony som nikdy nechoval a koní sa bojím ja (keď sú také veľké …).

anonym

Sloni se bojí myší proto, že v podstatě stojí na kopýtkách (nehtech)
a mezi klenbou nohy a podlahou mají několikacenti­metrovou „mezeru“. Kůži na spodku nohou mají velmi tenkou a kdyby slon šlápl na myš, "a uzavřel by ji do tohoto prostoru, tak by mohlo dojít
k vykrvácení slona i z nepatrné ranky, kterou může myš slonovi i drobným zraněním způsobit.

zjentek

a mě by zajímal poznatek, jestli tedy slon vykrvácí vždycky, když tím slabým místečkem s velmi tenkou kůžičkou nášlápne na ostrou suchou travičku, nebo nejaký ostrý kamínek a tak vůbec, ontolko :o