eleonnore

Byly pro vás u zkoušek z autoškoly těžší jízdy nebo teorie? V čem jste případně „prolítli“?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Když je možnost připravit se na jízdy předem, je to nejlepší. Mě učil táta na hřišti. Kousky větviček ze stromů mě učily zatáčet, „slalom“ doprava doleva, couvat a parkovat. Jízdy jsem udělala bez problémů, akorát že jsem po Praze jezdila pomalu a opatrně nanejvýš na 3. rychlostní stupeň. Ale to dělají všichni žáci.:-) Teorii nám učitel vysvětlil během jedné hodiny na ulici u otevřeného auta. Nepochopila jsem zbla nic. Při technických písemných testech vyučující odešel ze třídy, tak jsme mohli opisovat. Klasický písemný test z křižovatek, dávání přednosti v jízdě atd, jsem měla našprtaný a udělala se ztrátou pouze 2 bodů.. Opravdu je třeba do sebe dostat teorii na 100%, aby ses při samotné jízdě vyhnula bouračkám z vlastního zavinění.

Další odpovědi
dudu

Dělal jsem autoškolu v době kdy se teoretické znalosti prokazovaly ústně /ještě před testy/, což vyžadovalo se vyhlášku nejen nabiflovat, ale obsahu též rozumět.
Při zkoušce jízd komisař na moji adresu poznamenal: „pane řidiči, jste šofér nebo rosnička., míníte z té křižovatky odjet nebo odskákat“!. Pochopitelně mě pěkne rozhodil, ale posléze vše dobře dopadlo.

orwell

I když jsem zvládl obstojně obojí, pro mne to byly jízdy. Předpisy se dají vždycky nějak naučit, rychleji, či pomaleji. Ale při jízdách mohou nastat zcela neočekávané situace, které musíš řešit ve zlomku vteřiny a vůbec je neočekáváš. Prostě ti je zařídí život sám. Úplně stačí, když ti chcípne na křižovatce motor. To se může stát třeba z nervozity, kdy dáš méně plynu a prudčeji pustíš spojku. Tohle u testů řešit naštěstí nemusíš. Každý jsme ale jiný, názory se mohou různit.

Drap

Nic mi nepřipadalo těžké. Taky jsem nikdy „neprolítl“. A to jsem dělal autoškolu několikrát

Arne1

Měl jsem problém s křižovatkou kde byla stopka. Zastavil jsem jinde než si komisař představoval že je správné a sdělil mu důvod – že tam byla značka 😉

orestez

Vadilo mě jen jízda po kočičích hlavách. Kvůli kostkám nevěděl proč se mi třesou ruce. Protější řidič mému vozu předal přednost, děkuji. Taktéž vracím.