Avatar uživatele
Aristotelés

Budou si lidé za tisíc let myslet o dnešních lidech, jací to byli hlupáci?

Dnes se lidé mohou posmívat mýtům, které jsou pár tisíc let staré. Tehdy si tak lidé vysvětlovali svět, mýty potřebovali, potřebovali božstva a nějaké meritum. Odpověď, toť hodnota, která se nemění v průběhu života, ni generací. A i my po ní lačníme. Proto máme boha, ale jiného. Věříme ve vědu, která nám poskytuje odpovědi. Ale co když se mýlíme, stejně jako naši předkové? Co když se nám lidé za tisíc let budou smát? Co když se budou divit? Budou se divit, proč jsme zteisovali vědu…

Zajímavá 0 před 224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ak chcem hodnotiť minulosť, musím je poznať. Poznať príčiny a súčasnosť daného javu a na základe toho hodnotiť jej súčasnosť. Pri porovnávaní súčasnosti a minulosti možno hodnotiť vplyv minulosti na súčasnosť (naopak to nefunguje), možno sa aj diviť, ale nikdy, zvýrazňujem nikdy sa minulosti nevysmievať, pretože bez minulosti nie je súčasnosť.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

No tak nic. Tak se podiví a zasmějí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Dnešní svět je zaplaven vlnou tuposti, v kombinaci s chamtivostí. Takže nemusíme chodit daleko do budoucnosti, abychom pojmenovali debilitu dnešní globální propagandy. Ta dělá z deviantů normální lidi, z ilegálů legální uprchlíky, z životadárného uhlíku a CO2 nepřítele č. 1. Slavná záškolačka Greta řídí kroky politiků. Jako u blbejch na dvorku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kešař

Nemyslím si, že nutně. Já si o předcích nemyslím obecně, že to byli hlupáci, naopak, nezřídka se vracíme k jejich zvyklostem. Nemusím se narodit za tisíc let, abych ve své době nepoznal hlupáky a ignoranty. Není to dobou, ale lidmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Mohlo by se tak stát. Je možné, že za tisíc let budou mít lidé mnohem hlubší a sofistikovanější pochopení světa a vesmíru a náš dnešní pohled na věci jim bude připadat zastaralý nebo naivní. Možná budou mít nové technologie, které jim umožní pochopit věci, které jsou pro nás nyní nepochopitelné.

Na druhou stranu, je také možné, že lidé za tisíc let budou naše dnešní vědecké objevy a technologie cenit jako důležité kroky na cestě k jejich nynějšímu stavu. Například, i když jsou naše dnešní počítače oproti těm z minulého století celkem pokročilé, stále si vážíme těch, kdo je vynalezli a vyvíjeli, a to, co dělají možným, je fundamentálně stejné.

Každopádně, je důležité neztrácet ze zřetele, že věda je proces objevování a učení se. Děláme pokroky na základě toho, co jsme se naučili dříve, a pak dále rozvíjíme naše porozumění. To je síla vědy a důvod, proč nejednou silně zapůsobí na naše pochopení světa, i když se nám ukáže, že některé naše dřívější představy byly mylné. V tomto smyslu, i když se můžeme v některých ohledech mýlit, děláme to nejlepší, co můžeme, s tím, co právě víme. A to je něco, na co bychom měli být hrdí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Ano, budou, totiž, oni si to již myslí, neboť realita je jen iluse a vše, co nás napadne, je jisté. Tak to prostě na světě chodí. Tedy lidé v budoucnosti již jsou a zároveň nejsou, myslí a zároveň nemyslí. My tady a teď existujem a zároveň neexistujem.

Důležité je, že tyto jevy se můžou projevovat v našem obrazu reality, ale také nemusí. Tedy najednou mohou přestat fungovat fysikální zákony, také ale nemusí. Náš mozek si to často ani neumí představit. Toto jsou věci mezi nebem a zemí.

Já jsem spirituálně svobodný, jsem oproštěn od vněšího světa a jsem nad věcí, jsem schopen přemýšlet mezi vesmíry a dimensemi a moje mysl je již adaptována na **skutečný **svět. Filisofie ve mně nespí, bují! Pokud toto chcete synu pochopit, napište mi a já Vám mohu poskytnout bližší informace.

Upravil/a: Arcimozek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Spekulace a ještě s hloupým nickem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Někdo se zasměje, jiný se podíví, atd. Přece vývoj se uskutečňuje ve spirále. Vše souvisí s něčím,. Výsměch milnulosti je nejhorší nešvar. Poznání minulosti je přece klíčem pro poznání přítomnosti i budoucnosti.

"Pro toho, kdo věří ve fyziku, je oddělení minulosti, přítomnosti a budoucnosti pouhou iluzí.“ Albert Einstein

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-budoucnosti/
Nejsem fyzik, ale myslím si, že vše souvisí s relativitou a s tím, že čas neexistuje. Jde jen o pojmy.

Všechno je právě teď. Přece dnes je dnes, včera bylo dnes, zítra bude dnes atd. Takže všechno prožíváme „dnes“,. tedy v přítomnosti.

Budoucnost tedy začíná v minulosti. Napadly mě vynálezy renesančního člověka L. da Vinciho, třeba jeho princip padáku, odstředivky. Jde tedy o minulou budoucnost.

Platí to i pro umění a literaturu. Protože to, co mnozí nabízejí, často není nic nového, už to někdy bylo, nerealizovalo se, nevyužilo, zapomnělo se to atd.

Takže to vše začalo v minulosti, ale pro budoucnost. Realizuje se v přítomností, která je realizací minulé budoucností..

Takto to může být i s vesmírem. Ten existuje od minulosti, některé poznatky se neuskutečnily, jiné se rozšířily, takže už tehdy se v minulost ivytvořila budoucnost. Její poznatky se v přítomnosti rozšiřují či upřesňuje., nachází se něco nového.
Budoucnost isi můžeme jen představovat , vytvářet iluze., ale žijeme v přítomnosti, čerpáme z minulosti.
Takže co můžeme udělat, co můžeme poznat, je právě dnes. – včera a zítra bylo a je dnes.. Takže Carpe diem – jak tvridl Horatius. Užívej dne!

Platí běžně pro lidi, ale platí i pro vědu, výzkumy, pro víru, nemyslím jen boha.

Upravil/a: annas

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já myslím, že to bude o dost dřív. Lidi někdy blbnou na kvadrát 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketkass

Je to fascinující představa! Za tisíc let by mohli lidé na naši dobu nahlížet jako na období významných změn a výzev. I když se některé naše rozhodnutí mohou dnes zdát zvláštní, mějme naději, že budeme předmětem inspirace pro budoucí generace, které budou čelit svým vlastním výzvám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Hlupáci byli vždycky a vždycky budou. Je na každým, jestli se chce vzdělávat a být užitečný pro společnost, nebo se někde schovat a životem proplout. Já chci v životě něco dokázat, aby tu po mě zůstal nějaký odkaz, proto na sobě neustále pracuju, vzdělávám se pomocí audioknih , školení, seminářů, dokumentů v TV atd. těch možností na sebe rozvoj je dneska hodně. Stačí si vybrat, co komu vyhovuje.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Arcimozek

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek