Avatar uživatele
Kelt

Budou mi staré nabíjecí baterky fungovat i po několika letech nepoužívání, když se nabijí?

Objevil jsem nabíjecí baterie, ale nemám nabíječku. Když si koupím nabíječku a koupím si i nové nabíjecí baterky, mohu používat i ty staré objevené, nebo je mohu vyhodit? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1049 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Obvykle se daji ozivit, ale zarucit se to neda. Baterie by se nemely skladovat vybite. Pri dnesnich cenach nabijecich baterii bych se na to vykaslal, poridil nove a stare odevzdal k likvidaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ne. A to ani když je uložíš nabité. Díky samovybíjení se do půl roku, nejpozději do roka vybijí a poté během dalšího roku zničí. Obyčejné nabití poté = SMRT akumulátoru. A ani jejich „oživení“ (speciální nabíjecí postup) nedopadá dobře, všechny pokusy na tomto hřišti dopadly špatně (nejen u mě, ale u každého, koho znám). I když se akumulátor podařilo vrátit z5 do provozu, tak již neměl ANI ZDALEKA takové vlastnosti, co před tím. (kapacitu, vybíjecí proud atd.)

A co je ti po baterce, která za pár minut běžného nenáročného provozu totálně zdechne (se vybije)? Tož asi tak, Schluker ti radí dobře – vyhodit a koupit nové. .)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Pokud byly skladovány vybité, tak je pravděpodobně po nich. Nabíječku bych zatím nekupoval a zkušebně bych je nechal nabít někým, kdo nabíječku má. Ale pozor: napětí článku je jen 1,2 V místo 1,5 V u běžných článků a ne všude jsou použitelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jak píší kolegové: Zaručit se to nedá. Ale já bych to zkusil. S velkou pravděpodobností by měli přežít. Také mám pár takových co zůstali někde zapomenuty asi 2 roky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek