Gus_Fring

Bude ukrajinština komerčním jazykem v ČR?

Už se učím ukrajinskou azbuku…

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Kdybych se já chtěl učit nějaký nový cizí jazyk, tak by to byla kvůli komerčnosti určitě vietnamština.

Další odpovědi
Kazatel

Že jsi negramot a neznáš azbuku nemusíš hlásit do světa. Možná tě to překvapí, ale azbuka je jen jedna, podobně jako latinka, byť některé národy mají své specifické znaky.

Filip84

To si nemyslím, ti „Hohe“ Ukrajinci mluví anglicky, nebo rusky.

„Tiež som mala žltačku, ako prišla, tak odišla.“

Dobře, utíká „různá vybraná společnost“, to je tak vždycky, a u rozvojových zemí zvlášť. Ale ono se to tam nějak vyřeší, časem, výhledově, vždycky se všecko nějak vyřešilo, a pak se většina těch Ukrajinců vrátí, většina jsou taky ženské s děckama.

Po anexi Bosny a Hercegoviny (1905) k nám taky proudily, na tu dobu „davy“, musulmanů, a jak se situace stabilisovala, tak davay damoy, valili zpátky, hezky, a dneska o tom ani nikdo pořádně neví, a rozhodně není bosanština obcovacím, či jiným, jazykem.

anickakocick

Po pravdě mě to přijde stejný jako ruština. Já po pravdě moc na jazyky talent nejsem, slovenština mi zase zní jako polština, němčina jako vlámština a to se ani nezmiňuji o asijských jazycích 😅😅☺️

rrihamirek1

no tak to ani nahodou, jsme cesi a vlastenci.

Rocker

Azbuku si ještě pamatuju.Když jsme byli před kovidem na Ukrajině,domluvil jsem se tam.

Sameotazky

Snad abetku

Gus_Fring

Trolly a ani uživatele, kteří neodpovídají na mé otázky, už nelajkuju. Když se tu během dvou minut objevili odpovědi od Kazatele a rrihymirka1, tak proč jsi sem rovnou nevložil odpovědi i od Feministky, Žolíka, MartyhoKollera a dalších hned najednou?

Filip84

Není to sufražetka zabanováno? Protože mi zmizely všecky commenty a odpovědi na ten profil.

rrihamirek1

a opet neuveritelne sproste invektivy. rad bych upozornil ze krive narceni a pomluva jsou popsany v trestnim zakoniku.

Gus_Fring

Tak mě žaluj a jako svědky si vem všechny své účty.

rrihamirek1

zaloba se podava u obcanskopravnich soudu, zde se jedna o trestni oznameni. nic podavat nebudu, pouze konstatuji ze toto chovani je velmi nedustojne a urazlive.

Filip84

Tak si z toho seskládej skutkovou větu, Trottele. Uvidíš, že žádné znaky skutkové podstaty subsumovatelné pod dikci trestního ustanovení neobsahuje. To bys ale musel myslet něčím jiným, než kopytem, že.

Gus_Fring

Na takovéto úrovni se nechová uživatel rrihamirek1, spíš bych to tipoval na uživatele Bůh.

rrihamirek1

no buh bohuzel jeste nejsem. jsem jen cesky vlastenec.

VaclavZeman

Ja miluji rustinu, ovladam trochu i polstinu, takze ukrajinstina pro me neni temer vubec problem. Ale sam jsem to jeste nijak neuplatnil, stejne jako tu slabsi aktivni, lec silnou pasivni, polskou slovni zasobu. Takze nevim, nevim, zda to vyuzijete.

Nicmene s kolegou lotr2008 zasadne nesouhlasim. Vietnamska komunita je velice inteligentni (nicmene nepochybuji o inteligenci novych ukrajinskych spoluobcanu, ale tem bude chvili trvat, nez ovladnou cestinu) a ovlada cestinu, takze se s nimi bezproblemove dorozumime a oni sami nepotrebuji nic cesky lustit. Takze pochybuji o komercnosti vietnamstiny. A to nemluvim ani o tom, ze nechapu, jak nekdo dokaze vydavat takove zvuky a psat takove klikyhaky. Dekuju.

Lotr2008

Víš, kolik je tu Vietnamců? Já občas doučuji Ukrajince a umět vietnamsky by bylo pro doučování zlatý důl, protože bych mohl doučovat i ty, co česky moc neumí.

Filip84

VaclavZeman & Lotr: dojdeš do Makra, a máš tam propagandu ve vietnamštině, normální věc, jako, a nic nového. Bude „aukce“ (volby) a máš propagandu ve vietnamštině.

Filip84

Anička: ukrajinština nemá s ruštinou až tak společného, proto, pokud Ukrajinec vůbec neumí rusky (mladí), a zase ten, kdo s ním má mluvit, neumí anglicky (starší generace), hovořím s ním já, protože ukrajinština je plná polonaismů – szukać, ostatni, śmierdzenie, pytanie…, a byť se vyslovují trochu jinak, Ukrajinec polské výslovnosti docela rozumí.

Ano, Ukrajinština se píše azbukou (jako ale třeba i srbochorvatština) a má rusismy. Ale toť tak vše. Pokud umíš obstojně rusky a polsky, s Ukrajincem se domluvíš.

Gus_Fring

Hezky napsané :)) Ty umíš polsky?

Filip84

Tak, nie ekstra bardzo dobrze, ale rozumiem.