arygnoc

bude revolúcia v gramatike?

nechá sa český jazyk inšpirovať slovenským jazykom?

  1. pád: kto, čo: nominatív
  2. pád: koho, čoho: genitív
  3. pád: komu, čomu: datív
  4. pád: koho, čo: akuzatív
  5. pád: oslovujeme, voláme: vokatív
  6. pád: o kom, o čom: lokál
  7. pád: s kým, s čím: inštrumentál
  8. pád: ako na koho: intrigatív
  9. pád: koho ako: buzeratív
  10. pád: koho kam: deliminatív
  11. pád: kto koho: likvidatív
  12. pád: kto z koho: korytatív
  13. pád: komu čo: podmazatív
  14. pád: čo za to: korupcionál
  15. pád: ako komu: protekcionál
  16. pád: kto s kým: kopulatív
  17. pád: čo na to: prezervatív

;-Q

súčasná spoločnosť si vyžiadala vznik ďalších 10 pádov, ktoré lepšie vystihnú každodennú komunikáciu.
samozrejme, nejde o žiadnu oficiálnu zmenu, všetko je to len v rámci zábavy.
aj keď nikdy neviete, čo bude o pár rokov…

Nejlepší odpověď
setapouch

Pokud je to u vas novinka, pak se tezko muze cestina inspirovat slovencinou. Tohle koluje „ceskym Internetem“ uz roky. Pro dalsi inspiraci http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A9_p%C3­%A1dy

A chybna kategorie.

Další odpovědi
zjentek

..a když je to v rámci zábavy, tak si to dej do rubriky zábavy, než ti to nějakej kyselej ksycht jako já smaže ;q

jjj123456789

:D

arygnoc

zjentek, setapouch:

vykašlite sa na kategórie, tu si otázky žijú svojim životom.
dával som to do zábava/jazyky a pozrite, kde to skončilo.

takže si upracte svoj špinavý obrus a nerýpte.

;-Q

zjentek

slovensky moc neumím, doufám, že nejseš hulvát a že to není předkožka nebo tak něco ..ten obrus

ivzez

Obrus = ubrus