leader

Bude Andrej Babis jednou povazovan za rovneho Masarykovi?

Dejme tomu za 100 let, co si nasi potomci pomysli o Anreji Babisovi? Berme v uvahu ze A. Babis vlastni urcita media jako napriklad noviny.

Nejlepší odpověď
seraphico

Nemyslím si. A pokud se nestane prezidentem, tak ho málokdo bude znát. Byť je funkce premiéra odpovědnější, tak si paradoxně pamatujeme hlavně prezidenty. Bude to tím, že se o nich učíme ve škole. Ale kdo zná Jana Černého, Vlastimila Tusara nebo Františka Udržala? Babiš nebude výjimkou.

Další odpovědi
Kepler

Kopejte si do Masaryka dle libosti, on už se o tom nedoví a nikdo z nás ho nezažil, takže ví kulové. Buď jak buď, TGM byla státotvorná osobnost a Babiš navždy zůstane kontroverzní politik. No, snad nebude dějinami hodnocen hůř, než Gottwald nebo Husák…

Pepa25

Jak si lidé pamatují třeba Berlusconiho? Výrazný, ale kontroverzní politik. Babiš skončí v historické paměti národa stejně …

zjentek

Je jedno jak tam jsi, hlavně že tam jsi. Jsi tam. A když už tam jednou jsi, NIKDY NIKDO už nezapomene. Platí ve všech odvětvích.

Proto chce být každý na jevišti a ne v hledišti. Tedy krom mě. (;

Osobně jsem přesvědčen, že lidé, plundrující planetu, budou jednou (v hodně vzdálené budoucnosti) považováni za jedince, kteří plundrovali a zplundrovali planetu. A je celkem jedno, jestli hnojivy, nekvalitní výrobou, či jakkoli jinak.

Drap

Ne, nebude. Bude znám jako premier, ale nelze srovnávat nesrovnatelné. Společnost i podmínky jsou velmi rozdílné,

JežíšKristus

Asi ANO (haha), Masaryk zničil český průmysl, česká odbytiště v rámci monarchie byla tutam, a české podniky >paradoxně v době vytvoření Československa< často koupili Němci. Z hospodářského pohledu byl vznik ČSR jeden velký průšvih (kdo mi nevěří ať se zeptá historiků).
Agrofert vysává dotace, které mají správně patřit malým a středním podnikatelům. Ale přesto má podporu 30 %. I když udělal bílého koně ze svého syna a důchody jsou dnes nižší než byly za Kalouska.
Oba pánové dali českému hospodářství dost zabrat, ale ono je to lidem stejně jedno, Čecháčci se smířili s tím, že jako v Německu si žít nebudou.

Alesh

Jestli jo, tak doufám, že exhumují moje ostatky a zakopou je v jiné zemi nebo vysypají do moře. 🙂

Čecho_slovák

Babiš zatím nedal příkaz, aby se střílelo do dělníku, takže se oba nemůžou srovnávat.

da ny

To určitě ne ;)
Není důvod.
Naši potomci zhodnotí naše novodobé a současné dějiny zcela jinak, než jsou vykládány dnes a jeví se nám.
TGM byl „využit“ a podporován, z již známých a zřejmých důvodů USA a spol. Za Masaryka se sice střílelo do lidí, ale ne na jeho příkaz! Na tehdejší buržoazii, její sílu a vliv, byl „ještě krátký.“

Čecho_slovák

JežíšKristus, co to hulíte za matroš? To, že Agrofert vysává dotace je z vaší hlavy? A že si můj otec nevšiml, že za Kalouska byly větší důchody. Během posledních tří let přibylo otci přes 4 tisíce korun důchodu na účtu, do té doby to byl pakatel. Aleluja!

JežíšKristus

To, že Agrofert vysává dotace, je v médiích už x let. V Bruselu se to také řeší x let. Probudil jste se z kómatu? Vítejte, je rok 2021.
Důchod je dnes v poměru k průměrné mzdě nižší, než za Kalouska. To, že mu přibyly 4 tisíce, je hezké, kdyby vládl Kalousek, tak má víc.
https://www.pe­nize.cz/starob­ni-duchod/408211-za-kalouska-byly-vyssi-duchody-nez-za-babise-ukazuje-graf

Čecho_slovák

Ha, ha, ha. Takových článků jsem četl na tisíce. Kde je pan Babiš, všechno je špatně.