petka.s

Bolí vás někdy mozek?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak bolí mozek? Nikoho takového neznám.

Další odpovědi
zjentek

Není slušné reagovat na otázku otázkou, ale… a tebe? A pokud ano, tak z čeho? (;

Křupička4

Mozek bolet nemůže, protože v něm nejsou receptory bolesti :)

marci1

Ne. 🙂
Lidský mozek necítí bolest. Nemá totiž receptory citlivé na bolest. Proto necítí ani změny teploty, žádný tlak, ani zranění, dokud není zasažená oblast spojená s určitou funkcí. Když lidé cítí bolest, kterou jim způsobuje na mozku nějaký nádor nebo cysta, je to způsobeno tím, že tlačí na nervovou tkáň, která mozek obklopuje, nebo žíly, které jsou jím protkané. Neurochirurgie tohoto faktu využívá při operacích mozku, kdy během celé procedury zůstává pacient při vědomí, a může tak komunikovat s neurochirurgem o změnách svého cítění, což pomůže chirurgovi vyhnout se poranění kritických mozkových oblastí.

Zdroj: https://www.men­tem.cz/blog/za­jimavosti-o-nasem-mozku/

jirka F

Ne mozek mně nebolí,když se něco děje v mozku.Bolí mě hlava ale ne mozek.

Kelt

Mozek nebolí. Jsou případy, kdy člověku otevřeli hlavu a píchali něčím do mozku a ten člověk necítil nic. To tě bolí hlava. A taky to znám.

Lucyfer

Ano… Někdy cítím tlak, jakoby se zvětšoval, tlačil na lebku a chtěl se dostat ven. Někdy to tak cítím (ačkoliv mozek jako takový údajně bolest necítí). Moc přemýšlení, komplikovaného… někdy i špatná strava, jakoby lezla do hlavy, ovlivňovala mysl.