Bolest v krku vs.těhotenství

Ahoj, jsem ve 4. měsíci těhotenství a už týden mě strašně škrábe v krku. Bojím se si vzít nějaké léky. Poradíte, co by mi mohlo pomoct?

Nejlepší odpověď
Lencis

Pokud už vás opravdu silně škrábe v krku nepomůžou homeopatika ani žádné „babské“ rady. Nejlepší pro dítě je, abyste se rychle uzdravila. Osobně mohu vřele doporučit Bioparox, více o něm na odkaze. Doporučil mi ho lékař a sama jsem ho v těhotensví užívala. Pomohl velmi rychle! Dál mohu doporučit jen klid, hodně pít, kloktat slanou vodu nebo odvar ze šalvěje (případně šalvějový čaj) a cucat různé pastilky, aby se sliznice udržovala vlhká.
Doplňuji:
Janulko ten paleček sis mohla odpustit, já to myslela dobře. Samozřejmě, že tvá „babská"rada není špatná, také tuto kombinaci používám, ale pokud už je opravdu zle a "strašně škrábe v krku“ což nazančuje už pokročilé stadium nemoci, je Bioparox opravdu dobrým řešením a bez obav ho může užívat i žena v těhotenství. Moje odpověď není jediná správná, ale je informativní a pro zadavatelku otázky je stejně hodnotná jako ta tvoje odpověď ! Označit odpověď za neužitečnou mi přijde dost zcestné a přinejmenším dětinské!!!

Zdroj: http://www.le­karna.cz/biopa­rox-inhsolpss10ml-400da-1/

Další odpovědi
Janulka

Samozřejmě – pokud tě bolí v krku opravdu hodně, neporadím ti nic jiného, než navštívit lékaře. Ale skvělá babská rada, která fakt zabírá – do mléka med, trošku másla a česnek. Chuť nic moc, ale účinkuje to velmi rychle!A Abych nezapomněla – to mléko musí být nejteplejší, jaké sneseš.

alenka901

majoránkový čaj,majoránku spař vodou a teplé vypij je to vyzkoušené

Nuk nuk

Jednou z možností jsou zábaly krku: namočený kapesník (nebo jiný kus látky) zbalit do igelitu, přiložit na krk a ovázat šátkem.
Další věc, kterou jsem v případech podobných chorob pouřívala já, je tkzv. horká limonáda: Do velkého hrnku dáte 2 lžíce medu, vymačkáte, nebo ještě vydlabete citrón (i s dužinou), zalijete horkou vodou (nikoliv vroucí) a dobře promícháte. Pokud se vám v těchto vedrech nechce pít horké, limonáda se dá pít i po vychladnutí.

Jinak, co se týče léků, určitě se vyvarujte antibiotik a pozor na různé pastilky, většina z nich obsahuje látky, které se v těhotenství při nejmenším nedoporučují!!!

Dandi

V lékárnách se také prodává Stopangin, který je proti příznakům angíny. Ale rozhodně raději k lékaři.

Michal

Priznitzovi zábaly, to znamená studený hadřík a přes to suchý,třeba ručník.Asi nebude škodit nějaká cucací tabletka,v mnohých tabletách a lécích jsou příbalové letáky. A hlavně konzultace s lékařem a včas není na zavádu,naopak!