Kroupič

Bojovali Australané ve 2. světové válce? Nebo se jim obě války vyhly?

Nejlepší odpověď
quentos

Samozřejmě. Australané vyhlásili Německu válku dokonce již krátce po napadení Polska Německem v září 1939. Na straně spojenců bojoval bezmála milion Australanů. http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mi­litary_history_of_Au­stralia_durin­g_World_War_II

Další odpovědi
Hamon

Ano, jako členové Commonwealthu bojovali téměř na všech frontách.

gepik

Bojovali v řadách Commonwealthu i v 1. válce, třeba známý film „Gallipoli“ s Melem Gibsonem v hlavní roli je právě o australských vojskách.

Lamalam

Australané i Novozélanďané bojovali v obou válkách.