hapiky

Bílý je plášť nad krajinou, také jste čekali jaro, a zatím přišel mráz?

Nejlepší odpověď
Kepler

No jo, na opravdické jaro je ještě brzy, ale jako generální zkouška to docela ušlo. Už víme na co se máme těšit.

Další odpovědi
annas

Pravidelné střídání ročních období už neplatí. Je to jako na houpačce, i když březnové slunce má ještě krátké ruce a čeká, až přijde čas. To nám oznámí špačci i vlaštovky.

Schovám teplou čepici, ale ostrý a studený vítr mě přinutí ji zase vytáhnout.

V oblasti Hané, kde bydlím, se bílá pokrývka neobjevila, mráz je něco pod nulou, začíná foukat vítr, pocit zimy se tak zvyšuje.

Vzpomněla jsem si na jednu pranostiku – O svaté Balbíně je u nás po zimě. Balbína měla svátek 31. března, takže ještě platí – dočkej času…

Mc Merkurion

… ne, březen, za kamna vlezem …

mosoj

Něco mně uniklo? Ono jaro nepřijde?

ivzez

Nestrašte! Jaro už je tady, jen si s námi
trošku hraje, abychom si jej více cenili…

Také se mi vybavil Jihdra Šťáhlavský. (–: