7KATKA7

Během bitvy u Arcis-sur-Aube Napoleon Bonaparte skoro zázrakem unikl smrti.

Během bitvy u Arcis-sur-Aube Napoleon Bonaparte skoro zázrakem unikl smrti. Dělostřelecký granát vybuchl nedaleko klisny, na které seděl imperátor. Tlaková vlna odhodila Napoleona asi o 10 metrů od klisny. Jak se jmenovala tato klisna v překladu do češtiny:Střízlík
Honzíčka
Kokoska

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Napoleon měl jen jednoho nejoblíbenějšího koně a ten se jmenoval Marengo,byl malý,asi tak 145 cm v kohoutku. Takže jestli to byl on,tak to nebyla klisna,ale hřebeček a možná by se to dalo přeložit jako Střízlík,ale vůbec netuším z jakého jazyka by to mohlo být…snad se najde nějaký chytrák,který vám poradí.

Další odpovědi
annas

Roitelet, byl anglický kůň, kterého dostal Napoleon od prince Eugena de Beaurharnais, vrátil sa na něm z Ruska a jezdil na něm v v bitvě při Lützene a Arcis-sur-Aube.

Takže Roitelet = Střizlík. Přeloženo z francouzštiny.

kropitko

7katka7 teda kam Vy na to chodíte.??…někde jsem to možná četla,ale bohužel už si takové detaily nepamatuji. Myslím,že koník se jmenoval Vreni,nebo možná z dvojým W…Jsem zvědavá na odpovědi..