zjentek

Bavilo by vás učit nového psa starým kouskům?

Každý by si mohl sáhnout do svědomí a nad otázkou se zamyslet (U Elkona se neočekává, ten zadání zpravidla nečte, nemá čas), takže:

Například se vám rozpadne vztah a vy se časem rozhodnete ještě pro jeden, pro další. Rázem vše, čemu jste dosud věřili, co bylo považováno za „jistotu“, za bytí, za existenci, čili bylo i jakýmsi vaším nezlomným přesvědčením, že právě to hle je TEN ŽIVOT, najednou, jako mávnutím proutku, není. Nikdo další na vaše individuální přesvědčení nečeká, možná snad tak ještě na mazání medu, znova, od začátku. Jenže čas se mezitím nezastavil a na mazání medu už se tak necítíte, ani nevypadáte. Jaké jsou tedy dále perspektivy, či naděje, ptám se. Přemýšlel jsem. Tak zaprvé: Přece VŽDY se můžeme učit novému. Naučit starého psa novým kouskům by snad šlo. Pokud takový „psík“ má stále hravou duši, mohl by být naopak i šťastný, při učení nového. Anebo, za druhé: „naučit nového psa starým kouskům“. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ (???) … Ovšem vím ještě i o třetí možnosti: POTLAČIT SKUTEČNOST. A zemřít tak za živa. Děkuju.

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud by to bylo obráceně, čili učit starého psa novým kouskům a šlo by fakt o psa, tak asi ano.
Pokud se jedná o nový vztah, je důležitá komunikace, komunikace a opět komunikace. A také je třeba vnímat, co ten druhý říká. Muži neumí číst myšlenky, takže ženy by se měly vyjadřovat ne-li přímo, tak alespoň přibližným směrem a totéž samozřejmě i obráceně. Pochopitelně je dobré na začátku vztahu uvědomit druhého, jak mám věci rád a respektovat to, případně zvolit kompromis. Protože opakovat se dokola, umoří i vola. Příklad: Můj chlap prostě nejí tučné maso, třeba segedín, ten se dělá z bůčku, tak ho dělám z plecka a voila, pochutnáme si oba.
Lidi samozřejmě v určité fázi života mají určité návyky, a vystoupit ze své komfortní zóny je pro ně těžké, ale je to jen na nich, jestli to udělají a nebo ne.
Uvedu situaci, ale nevím jestli se zrovna tohle hodí: Skorošvagrová si neustále stěžuje, na všechno, na manžela, na život, že nic nemá, že nemá peníze, že se chce rozvést, atd, atd, ale neudělá nic pro to, aby svůj život změnila. Proč? Protože je líná cokoliv změnit, raději bude skuhrat a závidět druhým, protože to je snazší. Takže asi tak.

Další odpovědi
Ametyst

Ne, nebavilo.

elkon

Už jsem ti vícekrát psal, že hlouposti mě nezajímají. A ty zřejmě nemáš nic jiného na práci, než hlouposti vymýšlet a pak je vnucovat dál. Stále sem cpeš nějaké nesmysly, jako kdyby byla tvoje povinnost pořád se zde připomínat. Ale nejsi sám. Smysluplných dotazů je jako šafránu. Často se ale neumíš ani pořádně zeptat a pak se divíš jakou dostaneš odpověď. Protože na hovadiny se těžko odpovídá.

da ny

Ani náhodou.
Staré kousky ani nové kousky.
„Psík“, by byl možná šťastný, já ne. Kouli u nohy a balvan na krku, v podobě dospělého
dítěte, už ani na víkendy, opravdu NE ;.)

Nového pejska, už ne. Stačí ten, kterého si půjčuji, pro radost.
povinnost i tuli tuli 😉