crazyking

Barva na hrob

Potřeboval bych stříbrnou barvu na hrob, přetřít písmena na lesklém kameni. Jakou barvu koupit, případně kde?
Jestli někdo zná obchod v Brně budu jen rád :)

Nejlepší odpověď
aloevera5

My jsme si obnovení písmen nechávali dělat. Vyšlo to asi na 20 Kč za větší písmo a 10–15 Kč za malé. Tenkrát táta vypočítal, že to vyjde zhruba stejně jako koupit si tu barvu a udělat si to sami, takže jsme si to nechali udělat u odborníka.

Další odpovědi
Hykam

Taky doporučuji navštívit kamenictví.
Písmena nejsou natírána žádnou barvou, nýbrž jsou pokryty velmi slabou vrstvou stříbra, případně zlata.
Nebojte, není to nic drahého, toho stříbra nebo zlata je strašně slabá vrstva.
Barvou by jste celá náhrobek zničil.

hanulka11

Já bych se poradila v kamenictví , kde se i vyrábějí náhrobky a tam by vám určitě rádi poradili- zde jsou tipy v Brně
http://www.go­ogle.cz/search?q=ka­menictv%C3%AD+brn­o&rls=com.micro­soft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=qJxWTuj­BFMeq8QOQ9v24DA

dědapetr

Barva na náhrobek.
Dobrý den, originál nápisy se provádějí zlatnickou fermeží (vyrábí nebo vyráběl Balak Kralupy) a plátkovým zlatem. Jako náhražku lze použít některý z nátěrů imitujících kov (stříbřenka, měď apod.), jsou k dostání ve specializovaných prodejnách barev, životnost bude proti originálnímu způsobu nižší. Případně se obraťte na kamenickou firmu, která pomníky vyrábí.

KAMENA výrobní družstvo Brno
Vídeňská 810/88, 639 00 Brno-Štýřice
543 243 906 ‎
kamena.cz

Zdroj: internet

dodinek

Vsypové pohřební urny můžou být krásné a dekorativní. Vyberte takovou, která bude opravdu důstojnou vzpomínkou na někoho blízkého. Tohle jsou profesionálové a jedná se o firmu, která se věnuje výrobě a dekoracím pohřebních uren už dlouhá léta..a je to samozřejmě levnější, než dnes pro mnoho cenově nedostupný nový hrob..
https://www.ceske-urny.cz/urny-vsypove-2/