Avatar uživatele
Bronzový

Baleno v ochranné atmosféře. Tímto textem na plechovce je myšlen obal?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Obal ne. Prodloužení trvanlivosti zajistíme snížením obsahu vzdušného kyslíku a vytvořením ochranné atmosféry směsí plynů v balení. Ochranná atmosféra zároveň umožňuje uchovat barvu, chuť a tvar i u tepelně zpracovaných potravin.

Plyny používané pro balení potravin do ochranné atmosféry jsou především dusík, oxid uhličitý a v menší míře také kyslík.

Dusík – významnou vlastnosti dusíku je, že nemá vliv na balenou potravinu – tedy na její chuť, vzhled i složení. Slouží především k vytěsnění kyslíku z balení a jeho nahrazení inertním plynem. Také redukuje oxidaci vitamínů, tuků, barviv i aroma.

Oxid uhličitý – má bakteriostatické a fungicidní účinky. Ve vodě působí jako slabá kyselina, která tak snižuje pH na povrchu výrobku. Příliš vysoký obsah oxidu uhličitého v kombinaci s potravinou, která má vysoký obsah vody nebo tuku, může vést k senzorickým změnám.

Kyslík – jeho hlavní funkcí je zachování barvy červeného masa. Zajišťuje respiraci u baleného ovoce a zeleniny. Také brání růstu anaerobním mikroorganismům, což je důležité u některých druhů ryb a zeleniny. U ostatních balených potravin je jeho obsah snižován na minimum.

https://www.messer.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Zabalení do neprodyšného obalu bylo provedeno v ochranné atmosvéře, nějaký inertní plyn, někdy s přetlakem, jiny o atmosferickém tlaku. Znamená to, že uvnitř je kromě obsahu ještě onen plyn, pokud tedy nebyl obal porušen. Při rozbalení by se mělo ozvar různěvýrazné pšouknutí, jak ten plyn unikne. Ochranná atmosféra má zabránit množení mikrobů a chemickým reakcím se vzdušnou atmosférou.


Avatar uživatele
Zlatý

Týká se to obsahu obalu. Jde o prodloužení trvanlivosti potraviny snížením obsahu vzdušného kyslíku a vytvořením ochranné atmosféry směsí plynů v balení. Ochranná atmosféra zároveň umožňuje uchovat barvu, chuť a tvar i u tepelně zpracovaných potravin. Obalem může být plechovka, fólie, jakýkoliv plynotěsný obal.
Plyny používané pro balení potravin do ochranné atmosféry jsou především dusík a oxid uhličitý.
https://www.messer.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4068
Zlatý Kepler 1748
Zlatý Drap 1646
Zlatý quentos 1555
Zlatý mosoj 1505
Zlatý led 913
Zlatý marci1 889
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 626

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.