annas

Baba Jaga je ošklivá jako noc. Dekadenti tvrdí, že krása spočívá v ošklivosti. Lze najít krásu/ošklivost u Jagy i noci?

Třeba

„Architektura je to, co činí zříceninu krásnou.“ — Le Corbusier

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/10950-paul-gauguin-osklivost-muze-byt-krasna-ale-co-je-hezke-nikdy/?page=3

„Ošklivost má proti kráse tu výhodu, že nemizí.“ — Sapfó

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/10950-paul-gauguin-osklivost-muze-byt-krasna-ale-co-je-hezke-nikdy/?page=2

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/to­ad-frog-amphibian-brown-animal-406421/

Nejlepší odpověď
led

Noc nie je ošklivá človeku s čistým srdcom. Má viac odtieňov než známa kniha 50 odtieňov sivej. Ak pozeráte s čistou mysľou do mesačnej noci, môžte vidieť veľké množstvo príbehov. Takže Baba Jaga jednoducho nemôže byť ošklivá ako noc. Nehľaďte na jej vonkajší zjav, ale na to, čo má v srdci. To, čo veľakrát nenájdete v srdciach vládcov. Naozaj krásu môžte spoznať len vtedy, ak spoznáte aj ošklivosť. Dovtedy krása a ošklivosť budú len nič nevyjadrujúce prázdne slovo.
Viete vy vôbec, čo je najťažšie pre hercov a maskérov? Vyjadriť ošklivosť a zlobu.

Další odpovědi
Kepler

Jak se říká, po tmě každá kráva černá. Taky se říká, že smrad je koncentrovaná vůně. Noc milosrdně skrývá nedostatky a dává vyniknout intelektu a krásnému hlasu. Ošklivost je velmi důležitá, protože dává vyniknout kráse.

Drap

Když se chce, tak člověk najde to co potřebuje i potmě

aliendrone

Tvrzení, že „Baba Jaga je ošklivá jako noc.“ je asi nějaká básnická forma nebo nějaká jiná úchylárna, ne? Noc je přeci KRÁSNÁ. :)

Ale faktem je, že krásu i ošklivost lze nalézt na všem bez vyjímky.

Kepler

alien: tentokrát si z tebe nebudu dělat kozy, ale NOC je opravdu nejkrásnější období dne. Nejen pro můj dávno nefunkční dalekohled, ale konečně je kolem relativní klid a mír, poměrně ticho a tak zvláště vynikají tiché projevy těla, které v tomto okamžiku působí zcela nepatřičně a jsou skoro ohlušující.

aliendrone

Kepler>>> Co TY o tom můžeš vědět? Krásu noci si můžeš vychutnat jedině O SAMOTĚ, nějaké pištění, brebentění a chichotání to zcela znemožňuje (obzvláště v tvém případě, kdy jde obvykle o MULTIVOKÁLNÍ projev). ;) :D
Hele, netvrdím, že v noci si nemůžeš užít spoustu krásných věcí, ale NE noc samotnou, víš? Eh, tobě to vysvětlovat je jako koně učit mluvit, erotochlíváku zatrachtilej. ;) :D :D