dust8

Až se bude vegetovat na Marsu, tak tam bude přísloví změněno na: Mezi stratosférou a Marsem místo mezi nebem a Zemí?

Odpovědi
elkon

Na Marsu nikdo vegetovat nebude, není tam atmosféra. Nelze tam žít.

Edison

Elkone, atmoška na Marsu JE, ale je extrémě řídká.

Duste, neříká se mezi nebem a Zemí, ale mezi nebem a zemí. Všimni si rozdílu a pochopíš i rozdíl ve významu. Čili na jakékoli planetě s pevným povrchem se bude říkat mezi nebem a zemí. A nebe zde není ve významu konce atmosféry, ale ve významu abstraktního „božského“ nebe, takže mezi nebem a zemí se bude říkat třeba i na Měsíci.