Avatar uživatele
misicka2310

Autosedačka v autobuse?

zajímalo by mě jestli můžu pouze s autosedačkou do autobusu jezdím hodně autobusem a s kočarkem je to hruza kolikrat se vracím domu protože už tam kočar je atd tak se ptam jestli by to šlo do autobusu s miminkem v autosedačce:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, Lucimia před 4290 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucimia

Já bych ti doporučila šátky na miminko. Je to praktické a pohodlné. Posílám pár odkazů pro přečtení:
http://www.sanami.cz/

tady je několik článků přímo od maminek co šátky používají:
http://www.rodina.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sardoska

Vzhledem k tomu, že dneska už ve většině autobusů jsou bezpečnostní pásy, tak by to teoreticky šlo, ale musela byste mít jistotu, že bude místo na sezení. Ale hlavně když byste dojela do cíle, tak byste musela nosit všude miminko v té sedačce, protože kočárek byste měla doma. Takže teoreticky ano, prakticky si to nedovedu představit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A co takhle misicko prepravni tasku na miminko?Jukni na net,urcite si vyberes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Do dálkových autobusů se autosedačka doporučuje, a jestli se nepletu, je to dokonce pravidlo.
Na krátké vzdálenosti být nemusí. Samozřejmě si jí vzít můžete, ale je to trošku na úkor praktičnosti. Představte si takovou patnácti, dvacetiminutovou jízdu autem. Nastoupíte, než sedačku s dítětem připevníte k pásu (krom toho, že by z bezpečnostních důvodů, při připevňování nemělo vůbec dítě být v sedačce), uplyne pět minut a dalších pět minut budete tuto sedačku opět oddělávat. Takže se potáhnete s těžkou autosedačkou jen kvůli deseti minutám jízdy. A pak, když opustíte autobus, ponesete autosedačku pravděpodobně i s dítětem v ruce, leda byste s sebou vezla ještě zvlášť podvozek. Tohle nošení miminek v sedačkách není moc pohodlné ani pro rodiče ani pro miminko. Všimněte si někdy jak to s těmi mrňousky hází, když je tak nosí.

Mohu potvrdit návrh Lucimii. V MHD i jiných dopravdních prostředcích jsem si vyzkoušela kočárek i šátek a šátek bezkonkurenčně vede - uvážete, miminko je u Vás a spokojené, nemusíte přemýšlet, kolik je ve voze kočárků a ještě si můžete sednou úplně kamkoliv. Jen, pokud nešátkujete od začátku, bude to chtít trochu trpělivosti. (POpř. můžete zkusit klokanku).

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy