registronic

AutoCAD několik otázek?

  1. Jak vybarvim těleso (plochu)?
  2. Jak zvětšim text rozměru u kóty a jak zvětším šipky kóty?
  3. Jak sjednotim napriklad čtverec s obdelníkem? Příkazem „SJEDNOCENÍ“ mi jdou pouze 3d tělesa.

Používám AutoCAD 2010. Děkuji

Odpovědi

  1. Pokud máte na mysli kreslení ve 2D, pak se uzavřený tvar vybarví nejlépe šrafováním se vzorem „solid“. Šrafě pak můžete ve vlastnostech objektu přiřadit libovolnou barvu.
  2. Vlastnosti kót se nastavují v menu Formát/Kótovací styl. Na záložce text vidíte zvolený textový styl, který se při kótování použije a je tam i možnost nastavení výšky textu. Pokud zde nelze výšku textu měnit, je to proto, že ve zvoleném textovém stylu je výška nastavená na jinou hodnotu, než 0.

Zvětšení šipek kóty se nastavuje na kartě „symboly a šipky“.
Je ještě víc možností, jak s tím pracovat a jak vlastnosti kót měnit, ale to by bylo na delší povídání.
3. Pokud sjednocením myslíte, že místo dvou geometrických těles bude jen jeden obrys, uděláte to nejjednodušeji funkcí „ořež“. Do příkazové řádky napište OŘEŽ, pak dejte 2× enter a klikněte na čáry uvnitř obrysu, které chcete vymazat. Budou se ořezávat k nejbližšímu průsečíku.