JájsemRaibek

Poradíte se vzorečkem pro zobrazení v Excelu?

V návaznosti na otázku ohledně Sportky. Děkuji za odpovědi a stáhl jsem si ten jejich seznam tažených čísel a převedl do excelu.
Jediné, co jsem dosud udělal-zvládl je to, že se mi ukázala moje čísla, pokud byla tažena.

Využil jsem k tomu podmíněné formátování, kdy se mi barevně označily buňky s vylosovaným číslem, pokud bylo číslo mnou vsazeno.

Takže pokud mám seznam od roku 1994, kde je uvedeno která čísla byla tažena v 1. tahu a která ve 2.tahu sportky a mám barevně vyznačena čísla, která bych vsadil, stejně musím procházet řádek po řádku a koukat, zda je v jednom řádku zabarveno minimálně 3 má čísla a více (pátá výhra a více).
Existuje tedy nějaký vzorec, který by mi ukázal kolikátou cenu jsem vyhrál? Nebo aby mi v daném řádku losovaných 6 čísel ukázal, že jsem třeba 3, 4, 5 uhodl?

Předem děkuji za ochotu případným znalcům Excelu.

Asi žádný vzorec výpočtu není, protože ať přemýšlím jak přemýšlím, nemohu na nic přijít.
Čísla, která byla tažena a já je uhodl mám sice zabarvená na základě podmínky, ale nemohu přijít na to, jak udělat, aby mi v dalším sloupci excel zobrazil, že jsem v daném řádku uhodl jedno, dvě, tři,… čísla.
Součet čísel nepomůže a tak nevím, nevím.

Nejlepší odpověď
bolak

Na to ti stačí funkce KDYŽ, ne? pokud máš vlevo ve sloupcích A,B,C,D.. vždy tažená čísla, tak si v buňkách třeba M1, N1, O1, P1, Q1, R1 zadej ta tovje čísla, a pak si udělej funkci že pokud M1=A1 nebo M1=B1 nebo M1=C1 nebo M1=D1 nebo M1=E1 nebo M1=F1, tak výsledek bude „1“ a když ne, tak výsledek bude „0“, to samý pak uděláš i s druhým, třetím, čtvrtým…číslem a v buňce třeba T1 pak dáš součet buňek M1 až R1, a ukáže ti to kolik si uhodl čísel.

tady máš náčrt, zbytek si budeš muset dodělat, už mě bolej prsty >> https://uloz.to/!6NGbcf3­7bIYn/sportka-xlsx

bolak

na, můžeš si s tím vyhrát, vyřádit se, vzdávám se autorských práv 🙂 >> https://uloz.to/!ag37U2D­TnQjh/sportka-xlsx