Avatar uživatele
JájsemRaibek

Poradíte se vzorečkem pro zobrazení v Excelu?

V návaznosti na otázku ohledně Sportky. Děkuji za odpovědi a stáhl jsem si ten jejich seznam tažených čísel a převedl do excelu.
Jediné, co jsem dosud udělal-zvládl je to, že se mi ukázala moje čísla, pokud byla tažena.

Využil jsem k tomu podmíněné formátování, kdy se mi barevně označily buňky s vylosovaným číslem, pokud bylo číslo mnou vsazeno.

Takže pokud mám seznam od roku 1994, kde je uvedeno která čísla byla tažena v 1. tahu a která ve 2.tahu sportky a mám barevně vyznačena čísla, která bych vsadil, stejně musím procházet řádek po řádku a koukat, zda je v jednom řádku zabarveno minimálně 3 má čísla a více (pátá výhra a více).
Existuje tedy nějaký vzorec, který by mi ukázal kolikátou cenu jsem vyhrál? Nebo aby mi v daném řádku losovaných 6 čísel ukázal, že jsem třeba 3, 4, 5 uhodl?

Předem děkuji za ochotu případným znalcům Excelu.

Asi žádný vzorec výpočtu není, protože ať přemýšlím jak přemýšlím, nemohu na nic přijít.
Čísla, která byla tažena a já je uhodl mám sice zabarvená na základě podmínky, ale nemohu přijít na to, jak udělat, aby mi v dalším sloupci excel zobrazil, že jsem v daném řádku uhodl jedno, dvě, tři,… čísla.
Součet čísel nepomůže a tak nevím, nevím.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gecco před 2593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na to ti stačí funkce KDYŽ, ne? pokud máš vlevo ve sloupcích A,B,C,D.. vždy tažená čísla, tak si v buňkách třeba M1, N1, O1, P1, Q1, R1 zadej ta tovje čísla, a pak si udělej funkci že pokud M1=A1 nebo M1=B1 nebo M1=C1 nebo M1=D1 nebo M1=E1 nebo M1=F1, tak výsledek bude „1“ a když ne, tak výsledek bude „0“, to samý pak uděláš i s druhým, třetím, čtvrtým…číslem a v buňce třeba T1 pak dáš součet buňek M1 až R1, a ukáže ti to kolik si uhodl čísel.

tady máš náčrt, zbytek si budeš muset dodělat, už mě bolej prsty >> https://uloz.to/!6NGbcf3­7bIYn/sportka-xlsx

Upravil/a: bolak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

na, můžeš si s tím vyhrát, vyřádit se, vzdávám se autorských práv 🙂 >> https://uloz.to/!ag37U2D­TnQjh/sportka-xlsx

před 2593 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek