Anonym*

Astronom v ženském rodě?

zdravím, vím že je to asi hloupá otázka. Ale teď nemůžu spát, protože nemůžu přijít na odpověď. :D když je muž ASTRONOM, žena je tedy Astronomka ?? Děkuji za odpovědi, a přeji dobrou noc. :)

Odpovědi
Edison

Dyk to víš, tak na co se ptáš? Takže ano, ano.

marci1

Astronomka: https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/astronomka?
🙂

Kepler

Ne, žena je astronomka s malým „a“, podobně jako fyzička, řidička, apod. Ve světě vědy nejsou astronomky žádnou výjimkou, i když ti známější jsou astronomové. Astronomky spíš dělají tvrdou dřinu, astronomové objevují…

Rokio

astronomka