dasman

Který zdarma dostupný antivirus je nejlepší pro Windows 10?

Který zdarma dostupný antivirus je nejlepší na Windows 10?

Antivirus?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
Edison

Linux…? 😁

Další odpovědi
anonym

Bohužel to nelze objektivně srovnat, jako byste hledal nejlepšího řečníka mezi politiky … řečnit umí všichni ale nikdy nevíte čí žvásty způsobí třetí světovou 🙂 … jisté je to, že žádný antivirový program není stoprocentní garancí spolehlivého zabezpečení, každému antiviru vždy nějaká hrozba proklouzne mezi prsty.

Shodou okolností vyhází zítra další verze Linux ubuntu 19.10, možná jsou tyhle tvé úvahy o zabezpečení PC na tenhle release načasovány jen náhodou ale je to každopádně dobrá příležitost to zkusit nainstalovat a přinejmenším mít možnost zjistit, že to za tu jednoduchou změnu stojí. Nic za to nedáš, je to zdarma a původní systém se dá snadno zálohovat tak aby se dal kdykoliv obnovit, pokud by ses chtěl vracet zpět.

Linuxové systémy mají velmi vysokou úroveň zabezpečení a vlastně antivirový program ani nepotřebují, viry na tuto platformu necílí, takže ji nechávají v poklidném ústraní mimo první linii virtuálního bojiště – přitom nabízí veškerý uživatelský komfort a aplikace které pro jakékoliv domácí využití můžeš potřebovat (v drtivé většině jsou taky zdarma jako samotný OS).

Zatím je na stránkách www.ubuntu.cz dostupná jen verze z dubna tohoto roku 19.04, ale během zítřka se tam objeví ta nová s dalšími vylepšeními. Kdybys to zkusit chtěl, budu 19.10 zítra instalovat na asi desítku notebooků najednou, kdykoliv poradím s postupem jak na to, nic náročného to není.

elkon

Máš ho vestavěný, je součástí OS. Je dostačující. Pak si ještě stáhni Malwarebytes.

Arne1

Ten co tam máš

ivzez

Stačí Defender od Microsoftu, není nutné instalovat další antivirus.

Jiří Bohumil

Údajně, dle nějakých posledních testů na které jsem narazil, je velmi dobře hodnocen MS Defender, který obsahují vlastní W desítky. Takže by i (snad) mohl stačit.

Petr1491

Ahoj, na recenze se můžeš podívat zde: https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-antiviry/

Všechny tyto antiviry jsou k dispozici také zdarma, takže si je můžeš postupně vyzkoušet a uvidíš, který ti bude vyhovovat nejvíce. Hlavně nezapomeň, že v PC může být nainstalován pouze 1 antivir – dva by mohly způsobit pěknou paseku.

anonym

to co píše Edison samozřejmě není přímá odpověď na položenou otázku, je to spíš krok stranou, který ale vede k tomu, že najednou žádný antivirus nepotřebujete a máte nejbezpečnější systém pro přístup k internetovým službám, jaký z windows 10 a libovolného antiviru nikdy nevykouzlíte.

anonym

čili je to vlastně ta nejlepší odpověď, protože lépe to zabezpečit už snad ani nejde. Jakýkoliv antivir na windows 10 je proti tomu slabší míra zabezpečení, protože těch soustředěných útoků téměř výhradně na windows platformu se s žádným antivirem stoprocentně nezbavíte.

anonym

Podobně jako linuxoví uživatelé si samozřejmě nad excelentním zabezpečení libují uživatelé MacOS firmy Apple který je založen na unixovém systému stejně jako linux a má podobná bezpečnostní specifika … ale MacOS je proti Linuxu nekonečněkrát nákladnější, a s ohledem na to je obtížné jej doporučovat, přesto že po technické stránce je na tom velmi podobně dobře.

Edison

Proto jsem MacOS ani nenavrhl, když to chce zdarma. 😁 Jinak… samotný MacOS se snad ani neprodává, ale nevím. Já koupil stroj a ten je vybaven. A navíc… FUNGUJE! 😁 Ale MAC je kapitola sama pro sebe…