SpeedyCZ

Jaký je nejlepší antivirus zdarma?

Jaké máte zkušenosti? Je avast dobrý antivirus? Jaký by jste mi doporučili? A jaký je nejlepší?
Doplňuji:
Já taky mám avast, ale všude čtu že nej je nod, avir atd… Příští doplnění je v diskusi…

Nejlepší odpověď
alexandra

Já mám ESET,ale můj syn používá AVAST.
Já myslím,že Avast je dobrý,to je ale stejné,jako by jste přemýšlel jestli si koupit televizi značky,SONY nebo Panasonic,každý si bude chválit tu svoji značku.

Další odpovědi
Terryle

Já jsem roky spokojenou uživatelkou AVG free. Klape, chytá co má a jak má, a co náhodou unikne, to se dohledá a zlikviduje. No problem.

Kukucz

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Myslím, že jakýkoliv antivirus je lepší než žádný.

Gollumek.88

avast není antivir, jen jakási atrapa. to co kvalitní jakýkoli antivir chytí on pustí. Do dneška vychází v testech spolu s avg na těch posledních místech s nejméně chycenými viry, a nejvíce falešnými poplachy.

Doporučuju microsoft security essentials nebo aviru. Oboje je free, a jsou to kvalitní antiviry, zkušenost jak má z profesionální praxe tak i zkušenost ostatních – lidí co klikají na vše co můžou tudíž jsou schopni zavirovat pc velice snadno, pokud nemají dobrý antivir, který je upozorní.

jo a pozor, nod32 není free.

RomanP

Já osobně mám Avast home už několik let a jsem spokojen. On prakticky když se to vezme do detailu neexistuje žádný stoprocentní antivirový program ať už free či placený, který byl účinný proti všem zákeřnostem na netu .

jendahun

NOD32 není sice zdarma,ale mám ho nainstalovaný na měsíc,pak ho vymažu a zase rozjedu.Ostatní antiviry jsou velké,zaberou moc místa v PC,tento je podle mne spolehlivý a nezdržuje.Hlavně by se neměly instalovat na zkoušku třeba hned dva.Zablokuje to počítač,antiviry spolu nespolupracují a porvou se.Pak už zbývá jen servis,jako u mne.

oskar

Ja mám AVIRU.

anonym

bude to tu asi jen velka hromada osobnich doporuceni, ktere prilis nevypovidaji o skutecne kvalite a nejsou ani moc objektivni. Radim spis obratit se na ty kteri se snazi posoudit kvalitu antiviru objektivne. Jsou to napriklad Virus Bulletin testy nebo testy antivirů na webu http://www.av-comparatives.org/

zde si muzete najit vysledky posledniho testu ve formatu PDF http://www.av-comparatives.or­g/comparatives­reviews/summa­ry-reports

mezi nejlepsimi se umistili prave AVIRA, F-Secure, ESET, Symantec, Avast i Panda … pokud mate kterykoliv z nich a jste s nim spokojeni asi nema smysl prechazet na jiny

WaM77

Já můžu s klidným svědomím doporučit MSE od Microsoftu. Nezpomaluje mi PC a ani netbook. Stačí nainstalovat a spustit. Je uživatelsky velmi jednoduchý a navíc i česky.

Zdroj: http://www.mi­crosoft.com/se­curity_essenti­als/

mariohlas

Používám Bitdefender Antivirus Free Edition a k tomu BDAntiRansomware (rovněž free) na Win8.1 již déle než rok, zatím jsem spokojený – oceňuji nejen kvalitu databáze, ale i malou zátěž RAM i CPU. Program se stále vyvíjí a vývojáři stojí o zpětnou vazbu s uživateli (1 moji drobnou připomínku realizovali ihned [řvoucí info o aktualizaci databáze – několikrát denně – nahradili malým krátce trvajícím pop-up bez zvuku], druhou uznali za závažnou s tím, že náprava bude chvíli trvat). BAF sice ještě nemá CZ lokalizaci, ale je user-friendly (např. nálezy nemaže, dává je do karantény, a uživatel může každý nález z karantény vyjmout a označit za „trvalou výjimku“). – Nechci zde jmenovat jeden jinak dobrý antivirák z USA, který karanténu neznal a všechny české utilitky (např. „Hodiny“) nemilosrdně mazal a reinstalaci blokoval.
Mnoho let mně stačil avast! Antivirus Free, ale pak se začal zabývat i věcmi, které pořádně neuměl (nekonečné výzvy k aktualizaci ovládačů, …), tak šel do kytek. (Bylo to ještě předtím, než Avast vydal utilitku k odinstalaci avast! ; úplná odinstalace byla tehdy docela problém.)