qui

Amatérský film – hodnocení

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o jakoukoliv kritiku na herecké výkony, schopnost vyprávět děj a vůbec režii. Zkrátka Vás názor. http://www.you­tube.com/watch?v=_wPaj-xkxLo&feature=y­outu.be
Doplňuji:
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o jakoukoliv kritiku na herecké výkony, schopnost vyprávět děj a vůbec režii. Zkrátka Váš názor. Film má něco přes pět minut, je to vlastně o pokrouceném vztahu matky a dcery. Myslím, že je to celkem aktuální problém u nás v ČR… http://www.you­tube.com/watch?v=_wPaj-xkxLo&feature=y­outu.be

Nejlepší odpověď
anonym

Až zkouknu,zkritizuji nebo pochválím.

Nejsem z brandže filmařů,a tak nemůžu přesně soudit. Děj je aktuální,to je pravda,no,herecké výkony jsou na amatéry docela dobré,ale chtělo by to vylepšit ve všech směrech.Zvuk,ka­mera,dialogy atd.
Jinak chválím za dobrý počin.

Další odpovědi
bolak

střih ujde (aspoň v první půlce)
kamera se trochu klepe
zvuk není zrovna nejkvalitnější
dialogy matky otřesný, napsal bych lepší :)

ta scéna kdy do ní matka kope je nevěrohodná, ženský většinou mlátěj rukama,ale i kdyby přecejen kopala, nepřidržovala by se zdi, protože by se nemohla pořádně napřáhnout, ale dejme tomu že byla namol, tak by se to dalo nějak zkousnout, nicméně určitě by u toho nevedla takovej dlouhej proslov,,,, když do někoho kopeš, padaj z tebe spíš takový krátký útržkovitý nadávky: „ty vopice jedna“ , „ty zrůdo mrňavá“

ale ta scéna když ji přitlačila na vypínač a rosvítilo se světlo, ta byla dobrá

závěr je slabej, chtělo to ještě jednu scénu z polepšovny, jak ji tam šikanujou, jako takovou pointu že doma to bylo sice na pendrek ale takhle že skončila ještě hůř

Doufám že sem nebyl moc krutej :)

kapka

Hezky pěkně, qui/quii brilantně vyřešila problém, jak zde diskutovat zde vepředu a nemuset do, k tomu určené, diskuse. Má tedy můj obdiv už za to. Další plus za to, že vytváří filmečky. Ne úplně dokonalé, ale snaha se cení. Chtěla bych se ale zeptat, jestli osobně zažila situaci, kdy se týrané dítě dostalo za nutnou obranu do polepšovny. To se mi na tom filmu moc nezdá. Lépe řečeno, považuji to za nesmysl. Leda by to popisovalo nějakou doloženou pravdivou událost, pak by ale muselo ve filmu být také nějaké odhalení takové nespravedlnosti a snaha o nápravu. Pokud je to jen smyšlené, pak nemá film logiku. V reálu by se to nemělo stát.
Doplňuji:
Mně celkem zaujala scéna, jak popíjející matka sedí před počítačem. Bylo tam takové jako prolínání sestřihů, podkreslovalo to věrohodně dojem opilosti matky.
Nelíbilo se mi, že místy mizel úplně zvuk.
Když vezmu v úvahu, že to je amatérský film, tak se na to koukat dalo. Velké herecké výkony jsem nečekala, proto jsem ani nemohla být zklamaná. Výkon a role holčičky se mi líbila o hodně víc než matky. Docela jsem byla zvědavá, jak to dopadne, ale ten konec to dost zazdil.
Příběh se šikanou ti naprosto věřím, ale to přece není vůbec podobný případ. Zkus příště natočit něco, co se opravdu stalo. Klidně tu šikanu. A nějaké rozuzlení, jak to nakonec dopadlo.
Víš kde tu je diskuse? Pod tvojí otázkou, pod hvězdičkou. Kdybys chtěla ještě něco napsat a nechtěla si kvůli tomu dělat další profil. 🙂

SeptikB

  1. amatérství se nejvíce projevilo na střihové práci a zvuku, většinou je přechod na jinou scénu moc rušivý (ale člověk bez zkušeností to prostě lépe neudělá).
  2. Chybí mi nějaké poselství, závěr, nebo smysl tohoto filmu. Nenabízí žádné řešení, nové pohledy na věc… jednoduše chybí DŮVOD, proč by ho měl někdo vidět.

quii

barbakan: Děkuji za konstruktivní kritiku. Ty všechny směry beru – je to tak z toho důvodu, že jsme měli omezené možnosti a navíc to byl náš první film (pro některé tedy druhý).

SeptikB: Poselství/závěr/smysl tohoto filmu Vám zjevně unikl. Matka svoji dceru celou dobu týrala (což Vám jistě neuniklo), shodila ji ze schodů a za to byla ještě poslána do polepšovny(za to, že se bránila). Jde o to, že spravedlnost neexistuje. A v mém okolí se stále nachází plno lidí, kteří v tu spravedlnost pořád naivně věří. Další smysl filmu spočívá v tom, že zdůrazňuje aktuální problém – a nemyslete si, že když někdo ví o týrání, že zvedne prdel a jde to nahlásit… takže i na toto film upozorňuje. A že nenabízí řešení? Jakto? Mluvila jsem s jednou paní, která víc jak deset let odváděla děti do dětských domovů. Nikdy nemluvila o tom, že by se nějaké dostalo do polepšovny. Takže to by měl být ten nový pohled na věc či důvod, který Vám chybí.
Doplňuji:
kapka: No, zažila jsem něco trošku podobného – šikanu na prvním stupni ZŠ, kdy spolužáka mlátili a když to řekl učitelce, ta dělala, že ho neslyší. Dokonce brečel, protože to bylo těsně potom. Jinak ten film by mohl být klidně rozvinutější, jenomže zadání bylo do určitého času, mě by se tam všecko nevešlo a ani nebyli herci(např.po­licisté). Já jsem teda hlavně chtěla ohodnotit režisérské řemeslo mňo:(

Rufus

P.S. Obě videa odstraněna uživatelem!!!

SeptikB

Ten závěr mi opravdu unikl, myslel jsem, že jde do polepšovny, protože nemá nikoho, kdo by se o ni postaral. Asi jsem výjimka, ale mohlo to být trochu polopatičtější (záběr vyšetřování, soudu, atd).

Vaše vysvětlení řešení jsem nepochopil (v tom filmu nic takového nebylo). Pokud to shrnu, je to film o nespravedlnosti a týrání… ale stále to nemá smysl. Pokud by film obsahoval např. srovnání se situací, kdy to někdo nahlásil a vyřešil tyto problémy, bylo by zdůrazněno to, co jste chtěla, a navíc by obsahoval řešení. Pokud mohu poradit, příště se pořádně zamyslet nad otázkou „Co chceme říct tímto filmem?“ a podle toho zvolit způsob 😉