Erik2468

Aký je spôsob na odmeranie polomeru lopty pomocou klasického plastového 30cm pravítka?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vrazíš mičudu mezi 2 ke zdi přiražené hranoly (krabice) – pokud jsou dostatečně pravoúhlé – a přirazíš je na mičudu. Změříš vzdálenost krabic, vydělíš 2 a máš poloměr. (popis jen pro přestavu, když budou hranoly nedostatečně pravoúhlé, zeď křivá atd., tak čím víc, tím větší nepřesnost měření) ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

I pomocí pravítka se dá změřit obvod koule. Poloměr pak zjistíš pomocí výpočtu.